Panorāma

Francija cīnās ar Covid-19

Panorāma

Arī pēc vakcinācijas blaknēm rekomendē trešo poti

No hobija līdz čempiones titulam

Anglijas latvietes aizraušanās ar svarbumbām aizved pie pasaules čempiones titula

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 2 gadiem.

Svarbumbu celšana ir sporta veids, kas pēdējā laikā sācis iekarot popularitāti, jo ir ļoti demokrātisks – ar to nodarboties var jebkurā vietā, jebkādā vecumā, dažādās svara kategorijās un disciplīnās. Tā 26 gadu vecumā svaru bumbas sāka cilāt Lielbritānijā dzīvojošā latviete Līga Latkovska, kura 33 gados nu ir sporta meistare, var lepoties ar daudzām uzvarām sacensībās un 2019. gadā iegūtu pasaules čempiones titulu, pārstāvot Latviju.

Pēdējos divos gados pandēmijas dēļ sacīkšu norise bija ierobežota, bet jau februārī Anglijā gaidāmas pirmās svarbumbu sacensības šogad, kur piedalīsies arī mūsu sportiste.

Sešas reizes nedēļā Līga Latkovska dodas sporta klubu, kur svaru bumbas tiek cilātas ārā pat tad, ja temperatūra ir tuvu nullei. Īpaši viņai gatavotā josta rotāta ar latvju zīmēm, pat treniņtērps ir Latvijas karoga krāsās. 

Tikmēr mājās desmitgadīgā meita Madara pieskata kāmīti, jūrascūciņas un trušus, kuri parūpējas ne tikai par mauriņu dārzā, bet arī par augiem puķupodos un vāzēs. Taču vairāk kā 30 medaļas, kaudze goda rakstu un apbalvojumu, kas sakrājušies pēdējo gadu laikā, ir drošībā.

Līga Latvijas Televīzijai pastāstīja: "Es domāju pati pie sevis – es pacilāšu kādu mēnesi, un tad man apniks, un tad es kaut ko citu pamēģināšu. Bet nu jau šitā aizraušanās ir aizgājusi ļoti augstā līmenī. Jau esmu gan Anglijas čempione, gan Velsas čempione, Īrijas čempione, Baltijas čempione, un Pasaules čempione."

Piedāvājums pārstāvēt Latviju nāca nejauši.

"Es arī pēc sacensībām ielieku, kā man ir gājis, sociālajos tīklos. Un tas arī viss bija aizgājis līdz Latvijas Svarbumbu celšanas asociācijai. Un es 2018. gadā saņēmu ielūgumu pārstāvēt Latviju. Un tas man bija ļoti emocionāls brīdis. Tad es uzreiz piekritu, un uzreiz gatavojos un braucu," viņa atminējās.

Līga gan atzina, ka joprojām ir cilvēki, kuri nespēj pieņemt, ka sieviete var cilāt svarbumbas, tādēļ pat pasaules čempionei nākas uzklausīt pārmetumus.

"Daudzi saka – nu jau pietiek, vajag padomāt par sevi! Nu bet to es nesaprotu, jo esmu laimīga, ka es cilāju!" – tā latviete.

Savukārt viņas meita Madara Latvijas Televīzijai sacīja: "Viņa ir ļoti stipra un... man patiktu būt tā kā viņai, kad es būtu lielāka!"

Anglijā svarbumbu celšana kļuvusi populāra tieši pēdējos gados, un tieši sievietēm.

Svarbumbu celšanas entuziaste Abigela Voltersa norādīja: "Aizgāju uz svarbumbu treniņu, vienkārši dēļ ziņkārības. Visu dienu mācījos dažādas tehnikas, un ļoti iepatikās! Nevienā citā sporta veidā neesmu bijusi īpaši veiksmīga, jo esmu maza auguma. Nezināju, ka esmu spēcīga! Man tas bija kā pīlei ūdens, esmu sajūsmā par dažādiem vingrojumiem. Sacensībās nav sajūtas, ka konkurents ir ienaidnieks, bet gan tu dari, cik vien labi vari, un pārējie atbalsta."

Sponsoriem svarbumbu celšana ne visai interesē, tādēļ katram sportistam nākas meklēt finansējumu pašam. Līgu atbalsta brālis Valdis, kurš jūt līdzi no Latvijas.

"Tā ir cīņa vairāk pašam ar sevi, tu aizej uz platformas un tu dari to, ko tu pats vari izdarīt, tas arī būs tavs rezultāts. Tas nav atkarīgs no tā, kāds ir cits svarbumbu cēlējs," pauda Līga.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti