Dienas ziņas

Skolēnu lasītprasmi vēlas veicināt ar saistošām mācību stundām

Dienas ziņas

Dienas ziņas

Vidzemē norit Baltijas karavīru ziemas sporta spēles

Vidzemē norit Baltijas karavīru ziemas sporta spēles

Plecu pie pleca militārajās mācībās, bet zobs pret zobu Baltijas karavīru ziemas sporta spēlēs. Šajās dienās Valmierā un Cēsīs pamatīgs cīņas spars valdīja hokejā, zemledus makšķerēšanā, slēpošanā un biatlonā, kur sacentās vairāku valstu karavīri.

Hokeja līdzjutēji turēja īkšķus par Latvijas karavīriem, kuri cīnījās pret Lietuvu. Beigās uzvara Latvijai ar 3:0.

Desmitajās Baltijas karavīru ziemas sporta spēlēs  šogad piedalās aptuveni 170 Latvijas, Lietuvas, Igaunijas, Zviedrijas karavīri un jaunsargi. Tieši hokejs ir centrālais sporta veids šajās spēlēs. Ideja šādam čempionātam radusies Itālijā – tieši tur kāds itāliešu ģenerālis aicinājis visas komandas rīkot šādus pasākumus. Tagad tos laikus daži atceras ar smaidu. 

Nacionālo bruņoto spēku sporta kluba vadītājs Vents Graudiņš sacīja: "Protams, pirmais turnīrs bija interesants – ja Latvijā karavīri hokejā bija galvas tiesu pārāki, tad leiši un igauņi dažs labs tur turējās uz nūjām. Šodiena jau parāda, ka viss ir ļoti līdzīgi."

Bet tagad viss ir mainījies – uz spēles laukuma aizmirstas kopējās militārās mācības, kopā būšana kaujas vingrinājumos, te darbojas ideja: zobs pret zobu. 

Nacionālo bruņoto spēku komandas kapteinis Raivis Brencāns pauda: "Sabiedrotie igauņi piesaista spēlētājus, kuri šobrīd spēlē Latvijas virslīgas čempionātā. Mums ir papildu motivācija parādīt zobus un pierādīt, ka neesam galīgi švaki.  Pagaidām uz pozitīvās nots maucam."

Savukārt Lietuvas Bruņoto spēku komandas kapteinis Nojus Ašmonas sacīja: "Esmu lepns, kā mēs pret zviedriem cīnījāmies, un ceru, ka tādu cīņassparu parādīsim arī pret Latviju un Igauniju."

Pēc pašu sportistu domām šādas kopīgas aktivitātes satuvina karavīrus no dažādām valstīm vēl vairāk.  

Nacionālo bruņoto spēku komandas kapteinis norādīja: "Ne tikai mums pašiem kā latviešiem palīdz [saliedēties], bet ar tiem pašiem igauņiem, zviedriem, lietuviešiem. Pēc spēles aprunājamies, varbūt kāds aliņu iedzer ar viņiem."

Zviedrijas hokeja komandas treneris Viktors Erhims sacīja: "Sportistiem izdodas satikt dažādu valstu pārstāvjus, kuri pēc tam var palīdzēt dažādos militārajos vingrinājumos un, protams, izdodas sadraudzēties."

Kamēr Valmierā aktīvi pa ledu tika trenkāta ripa, Cēsīs noritēja sacensības zemledus makšķerēšanā, slēpošanā un biatlonā.

Baltijas karavīru ziemas sporta dalībnieks Rūdis Balodis sacīja: "Ir patīkami atbraukt un ar draugiem, ar zināmiem cilvēkiem satikties – Zemessardzes, armijas draugi, un labi pavadīt laiku."

Savukārt sporta spēļu dalībniece Lāsma Marta Beķere piebilda: "Ir ļoti labi, un, ja vēl izdodas labu rezultātu parādīt, tad būs vēl labāk."

Nākamais čempionāts gaidāms pēc gada, bet  svarīgākajā sporta disciplīnā – hokejā – Latvija ir absolūtā rekordiste, astoņas reizes nopelnot zelta medaļas. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti