Pasaules čempionātā karpu makšķerēšanā Latvijai 9. vieta

Sestdien, 23. septembrī, Francijā noslēdzās 23. pasaules čempionāts karpu makšķerēšanā. Latvijas izlase, ko pārstāvēja Jānis Placēns, Aleksandrs Batars, Jānis Karlsons, Raivo Antrops, Iļja Ibatulins, Vitālijs Nečepurenko, Jānis Ivanovs un Guntars Ļevčenoks, čempionātā izcīnīja augsto 9. vietu 32 valstu konkurencē, kas ir trešais labākais sasniegums vēsturē, informēja Latvijas Makšķerēšanas sporta federācijā.

Uzvaras laurus čempionātā plūca Ukrainas valstsvienība, otrajā vietā ierindojās Francija, bet trešajā – Čehija.

Čempionātā tika aizvadītas 3,5 aizraujošas dienas, sīvi cīnoties karpām ezerā Francijas austrumos.

Pēc pirmās dienas mūsējie kopvērtējumā ierindojās 6. vietā, pēc otrās – 9., trešo dienu noslēdzot ar 13. vietu, bet pēdējās dienas rītā sasparojās. Vīri dienu un nakti, neskatoties uz lietainajiem un vējainajiem laikapstākļiem, stratēģiski darbojās, baroja zivis, lai gūtu labāko lomu, kā arī pārējie delegācijas pārstāvji un palīgi cieši vēroja konkurentus un ziņoja par to taktikām. Pūles atmaksājās, un pēdējo stundu laikā Latvija no 14. vietas pakāpās uz 9. vietu. Čempionāta laikā visu valstu delegācijas kopā noķēra 2649 karpas 10,5 tonnu kopsvarā.

Individuālajos vērtējumos labāko sniegumu uzrādīja Iļja Ibatulins un Vitālijs Ņečepurenko, izcīnot 11. vietu 96 sāncenšu pāru konkurencē. Jānim Karlsonam un Guntars Ļevčenokam 37. vieta, bet Aleksandram Bataram un Jānim Ivanovam 53. vieta.

"Sacensības interesantas un izaicinošas padarīja ne vien ezera specifika, mainīgais ūdens līmenis un līdz ar to copes apstākļi, bet arī milzīgais karpu daudzums. Vīri cīnījās godam, visa delegācija ieguldījusi milzu darbu un sniegusi nenovērtējamu atbalstu, lai mēs būtu tur, kur esam. Puikas ir noguruši, bet priecīgi par paveikto, analizēsim gan savu, gan konkurentu sniegumu un gatavosimies nākamajiem čempionātiem," izlases sniegumu atzinīgi vērtēja Latvijas Makšķerēšanas sporta federācijas valdes priekšsēdētājs Māris Bremze.

Latviju 23. pasaules čempionātā karpu makšķerēšanā pārstāvēja 25 cilvēku delegācija.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti