«Izskrien Latviju Liepājā» – patriotisms, kopā būšana un aktīvs dzīves veids

Patriotisms, kopības sajūta un vēlme būt aktīviem mudina daudzus liepājniekus katru gadu piedalīties pasākumā "Izskrien Latviju Liepājā", taču viņi ne tikai skrien, nūjo, bet arī iet ar kājām un brauc ar velosipēdiem. Starts tiks dots 18. novembra pulksten 10.00 Jāņa Čakstes laukumā, lai ikviens varētu doties 8,5 kilometrus garā distancē.

«Izskrien Latviju Liepājā» – patriotisms, kopā būšana un aktīvs dzīves veids
00:00 / 05:11
Lejuplādēt

Idejas autors un "Skrienam Liepājā" grupas vadītājs Rolands Štrehers atklāja, ka iedvesmojies no pasākuma galvaspilsētā.

Rolands Štrehers
Rolands Štrehers

"Speciāli skatījos, lai arī māmiņas ar ratiņiem var prātīgi iziet savā gaitā. Nav gluži, ka pa kāpām jāskrien. Tur varbūt nav tik smuki, bet iekļaujies Latvijas trasē, ar ratiņiem var prātīgi savā distancē iziet. Imants arī savus nūjotājus ved visu laiku, savāc savu grupiņu, viņi mums nopakaļ nūjo. Ir arī viens otrs ekstrēmāks riteņbraucējs, kurš paķer riteni uz pleciem un izskrien posmu caur kāpām," skrējienu raksturoja Štrehers.

Viņš pats skrien jau desmit gadus. Viņš ir pārliecināts, ka Liepājā Latvijas karte ir izdevusies un maršruts interesants:

"Mums visa pludmale, kur izvērsties, tas sanāk Latvijas jūras krasts, ko mēs noskrienam pa pludmali, Gulbju dīķis sanāk Roja.

Mēs skriesim gar jaunuzbūvēto Kārļa Zāles laukumu ar visu pieminekli Kārlim Zālem. Tas būs jaunums trasē, nekas tāds līdz šim nebūs bijis."

Šajā sarežģītajā laikā kopīgas aktivitātes ar patriotisma gara uzturēšanu ir īpaši svarīgas, sacīja nūjošanas treneris un biedrības "Nūjo ar vēju" izveidotājs Imants Ločmelis. Viņš ir aktīvs nūjotājs, kurš spējis aizraut arī citus un to dara jau profesionālā līmenī. Arī viņš ar domu biedriem piedalās pasākumā "Izskrien Latviju Liepājā".

"Tas ir ļoti būtiski, kad mēs redzam sociālajos tīklos šīs negācijas, to vien redz, ka cilvēki noliedz savu tautu, valsti, valdību. Viņiem kaut kā liekas, ka viss ir jāsagrauj – iet pavadā populistiem, kas acis pārgriezuši, izbolījuši un saviebuši ģīmjus. Tad ir prieks, ka ir cilvēki, kuri simboliski kaut ko dara Latvijas labā.

Imants Ločmelis kopā ar nūjotājām
Imants Ločmelis kopā ar nūjotājām

Arī zemessargu kustība ir patīkama. Es mācos arī no lietuviešiem, jo mēs piedalāmies viņu pārgājienos, kas saistīti ar patriotisko audzināšanu – katru ziemu tepat netālu Klaipēdā.

Redzu, ka viņiem patriotiskais gars ir pat lielāks nekā mums. Mēs uzģērbjam Latvijas izlases kreklus, cepures ar rakstiem.

Tikko es organizēju pasākumu Ziemassvētku kauju muzejā, 24 kilometru pārgājiens, kur apgājām Garo kāpu un Ložmetējkalnu, nolikām svecītes pie piemiņas vietām un pasportojām," atminējās Ločmelis.

Savukārt Līga Rozenšteina ir viena no Liepājas "Velo roņiem" – liepājniece, kura ziemā peld, kurai patīk arī laivot. Uz interviju viņa atbrauca ar velosipēdu. Latvijas karti Liepājā ar velosipēdu viņa izbrauc katru gadu, šoreiz piedalīsies arī roņu peldēšanas stafetē.

Līga Rozenšteina
Līga Rozenšteina

"Tā ir tā kopības sajūta. Man liekas, ka jūties piederīgs šai zemei un valstij, tas ir tas vienojošais. Liepājnieki, man šķiet, tā īpaši grib – pašlepni un ir tas lokālpatriotisms. Daudz ko nēsāju ar Liepājas simboliku un ar to lepojos – cepurīte, šallīte, arī Liepājas zeķītes kājās. Šogad pēc skrējiena mēs iesim peldēt 18. novembrī. Kas brauc ar "ričuku", kas skrien,

pēc tam tiksimies Beberliņos uz pirtiņu, bet tur jānopeld 105 minūtes kopā, jo Latvijai 105, tad arī roņi peld 105 minūtes, lai visu laiku kāds būtu ūdenī," pastāstīja Rozenšteina.

Viņa atklāja, ka noslēgumā pēc peldes dosies uz Jāņa Čakstes laukumu, kur gaidāms svētku koncerts. Savukārt, lai būtu vieglāk noorientēties distancē, kas izveidota Liepājas ielās, organizatori sagatavojuši "Izskrien Latviju Liepājā" maršruta karti, kas ir pieejama mobilajā aplikācijā "Strava".

Šāda veida skrējieni 18. novembrī norisināsies arī citās pilsētās.

Arī Valmieras ielās būs ikgadējais skrējiens, kur, savienojot Latvijas kontūru, kas vedīs pa 12,3 kilometru garu maršrutu, dalībnieki varēs piedalīties arī Latvijas dzimšanas dienai veltītā svētku viktorīnā.

Līdzīgs skrējiens norisināsies arī Ventspilī, kur 11,5 kilometrus garā distancē iedzīvotāji aicināti izskriet Latvijas kontūru.

Savukārt Rēzeknē par godu valsts dzimšanas dienai cilvēki varēs piedalīties tautas skrējienā "Ieelpo Rēzekni 2023" un atraktīvajā skrējienā "Ķepa 2023"."

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti