Skrējēji valsts svētkos vāks līdzekļus mazajam Regnāram

107 kilometru skrējiensoļojuma Rīga–Valmiera dalībnieki un brīvprātīgie palīgi nākamgad ziedos līdzekļus piecgadīgā valmierieša Regnāra Bērziņa-Krūmiņa rehabilitācijas procedūrām fonda "Ziedot.lv" bērnu centrā "Poga". Labdarības projekts sasniedzis desmitgadi un līdzšinējos deviņos gados Vidzemes bērniem ar kustību traucējumiem savācis vairāk nekā 42 tūkstošus eiro. 2024. gadā skrējiens risināsies valsts svētkos – 4. maijā.

Piecgadīgais valmierietis dzima priekšlaicīgi 30. nedēļā, kad bija sasniedzis 1,3 kilogramus. Dzemdības ieilga, kā rezultātā pietrūka skābekļa, tāpēc mazajam vidzemniekam tika bojāta tā smadzeņu daļa, kas atbild par ķermeņa kustībām. Valmierietim tika noteikta diagnoze – bērnu cerebrālā trieka, spastiska tetraparēze.

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by Centrs Poga (@centrspoga)

 

Neskatoties uz kustību ierobežojumiem, Regnārs ir aktīvs, dzīvespriecīgs un ļoti pozitīvs piecgadnieks. Viņam patīk viss, kas parastiem bērniem, tai skaitā rotaļas, pasākumi, koncerti, dzīvnieki un ūdens. Puika ir zinātkārs un izbauda jebkuru izbraucienu no mājām, jo. tāpat kā vairumam skrējēju, dzīve vienuviet ir apnicīga. Viss jaunais ir ļoti interesants un piesaista Regnāra uzmanību.

Diemžēl ķermenis ierobežo aktīvo zēnu, lai viņš visu darītu pilnvērtīgi. Regnārs ir apņēmīgs, taču vēl nestaigā un pat vēl nerāpo, viņš spēj tikai ripināties un velties.

Tomēr dzīvesprieks nav zaudēts, kopā ar mammu Madaru tiek cītīgi vingrots gan mājās, gan pie fizioterapeita. Tiek apciemoti suņi kanisterapijā, taču vismīļākā ir fizioterapija baseinā. Ja vien ļautu, tad Regnārs katru dienu dotos uz baseinu. No bērnudārza brauc arī jāt ar zirgiem.

Ik pa trim mēnešiem nepieciešama regulāra rehabilitācija bērnu centrā "Poga", kur mazais valmierietis ir apmierināts ar speciālistiem, saka zēna mamma Madara, piebilstot, ka mājās Regnārs ir ģimenes pozitīvākais cilvēciņš: "Tiešām daudz, daudz prieka viņš ievieš mūsu ikdienas skrējienā."

2024. gada 4. maijā piecgadnieks sagaidīs 107 kilometru skrējiensoļojuma Rīga–Valmiera finišētājus pie Sīmaņa baznīcas durvju kliņķa, uzņemoties pasākuma sargeņģeļa pienākumus.

Grūtākajos brīžos skrējiena laikā dalībnieki atcerēsies, ka starp mums ir bērni ar kustību traucējumiem, kuri gatavi ieguldīt milzīgu darbu, lai piepildītu mērķi un nostātos uz savām kājām. Tieši tāpēc tiks vākti ziedojumi, lai Regnārs varētu turpināt rehabilitāciju un ceļu pretī savam sapnim.

Vēsturiskā skrējiena labdarības šķautne aizsākās 2015. gadā, kad tika palīdzēts cēsiniecei Undīnei. Šovasar piecgadīgajam valmierietim Eliasam Kuprišam tika saziedoti teju 9 tūkstoši eiro, bet deviņos gados kopā savākti vairāk nekā 42 tūkstoši eiro, un nākamais ir labdarības projekta desmitgades gads.

4. maija skrējienam varēs pieteikties no vēl zīmīgāka datuma – 18. novembra. Pasākumam sesto reizi būs Latvijas čempionāta statuss, kas nozīmēs arī cīņu par uzvaru un jauniem trases rekordiem abiem dzimumiem

Piebilstams, ka pavasara pēdējais mēnesis būs nacionālajiem čempionātiem piesātināts. Divas nedēļas vēlāk risināsies ietekmīgākais skrējiens valstī – Rīgas maratons, kura ietvaros tiks noskaidroti pašmāju labākie 42,195 kilometru distancē. Taču nedēļu vēlāk turpat Vidzemē medaļas dalīs taku skrējēji Stirnubuka distancē "Vilks", un teju vienlaicīgi Rojā plānots pirmais Latvijas čempionāts diennakts skrējienā.

Arī 4. maijā Rīga–Valmiera nebūs vienīgā garā distance, kurai pieteikties. Svētku rītā Zilupē tiks dots starts "Ultra Gravel Latvija", kas būs 580 kilometru nebijis velobrauciens pa grants ceļiem līdz Bernātiem valsts rietumos, pa ceļam trīs dienās pieveicot 2250 augstummetrus.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti