Dienas ziņas

Liepājas Simfoniskais orķestris koncertē lauku iedzīvotājiem

Dienas ziņas

(Zīmju valodā). Dienas ziņas

Valtaiķu pansionātā seniori tiekas, lai izkustētos

Valtaiķu pansionātā jautro kustību diena sociālās aprūpes nodaļu iemītniekiem

Prieks, azarts, pašapziņa un lepnums par paveikto – tik emocijām piesātināta bija diena Valtaiķu pansionātā. Tur notika jautrā kustību diena, kurā piedalījās ilgstošas sociālās aprūpes nodaļu iemītnieki no Kuldīgas, Skrundas un Valtaiķiem.  

Valtaiķu pansionāts un tā apkārtne svētkiem saposta, un ikvienu jautrās kustību dienas dalībnieku sagaida jestra dzīvā mūzika. Kamēr vieni izvēlas to klausīties, citi ļaujas sagatavotajiem pārbaudījumiem, to pavisam ir desmit. Piemēram, noteiktā laikā uz pavediena jāsaver pēc iespējas vairāk baranku, tik viegli nedodas rokā galda tenisa bumbiņu ietrāpīt ūdens glāzē, precizitāti prasa arī smilšu maisiņu mešana mērķī un citas nodarbes, bet par katru panākumu ir neviltots prieks.

Valtaiķu nodaļas iemītnieces Rita Lube un Līze Nikodemus pauda prieku par aktivitātēm:

"Nu ļoti jauki, ko vēl labāk šajā vecumā vēlēties. Ko ta' mēs tādi nevaroši, katrs ar savām kaitēm, vainām esam."

"Ļoti labi patīk, te ir tā ar izdomu viss sataisīts, nu tiešām, tiešām labi. Bet nu, kā kurā vietā gāja, citur labi, citur švakāk. Nu, kā jau sportā. Kā jau sportā. Bet man jau tā dziesma vairāk velk."

Pirms administratīvi teritoriālās reformas apvienojamos novados bija trīs pašvaldību pansionāti – Kuldīgā, Skrundā un Valtaiķos. Nu tie kļuvuši par Kuldīgas slimnīcas ilgstošas sociālās aprūpes nodaļām.

Šis bija pirmais pasākums, kad sabrauca iemītnieki no visām trim vietām un kopā darbojās. 

Pārbaudījumi bija veidoti tā, lai kādu no nodarbēm varētu izdarīt jebkurš dalībnieks, lai traucēklis nebūtu ne riteņkrēsls, ne citi kustību traucējumi. 

Valtaiķu nodaļas vadītāja, pasākuma iniciatore Gunita Bivbāne sacīja, ka aplams ir uzskats, ka, nokļūstot aprūpes namā, dzīve ir beigusies: "Tā jau nav. Mēs, darbinieki, visu laiku domājam, kā viņiem padarīt ikdienu labāku, ko viņiem izdarīt." 

Jautrā kustību diena Valtaiķos, kad kopā sanāk iemītnieki no visām aprūpes nodaļām, kļūs par tradīciju. Te padomā jau nākamais pasākums, tiks rīkota iemītnieku tuvinieku diena.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti