Sporta ziņas

Latvijas un Ziemeļeiropas drifta čempionāta 6. posms. Rolands Bērziņš

Sporta ziņas

Latvijas kamaniņu sporta izlase aizvada pirmos treniņus Siguldas trasē

Pasaules čempionāts spiningošanā no laivām

Polija uzvar Rīgā aizvadītajā pasaules čempionātā spiningošanā no laivām

Sestdien, 7. oktobrī, izaicinošos laikapstākļos tika aizvadīta trešā jeb noslēdzošā pasaules čempionāta spiningošanā no laivām sacensību diena, kas izrādījās veiksmīga Polijas izlasei, no trešās vietas pārliecinoši pakāpjoties uz pirmo un izcīnot absolūtu uzvaru čempionātā, informēja Latvijas Makšķerēšanas sporta federācijā.

Piekāpjoties par četriem punktiem Polijas izlasei, sudrabu izcīnīja Austrijas valstsvienība, savukārt pirmo trijnieku noslēdza Ungārija. Ceturtajā vietā ierindojās kaimiņi lietuvieši, bet piekto vietu izcīnīja Ukrainas valstsvienība. Latvijas izlase visu čempionāta laiku noturēja stabilu sesto vietu, kas ir ļoti augstvērtīgs rezultāts šāda līmeņa sacensībām.

"Mūsu stāsts sākās jau pirms nedēļas, trenējāmies Rīgā, iepazinām ūdeņus, plānojām, ko un kā labāk varēsim noķert. Nolēmām, ka koncentrēsimies uz līdakām, jo tās ir uzticamākas nekā, piemēram, zandarti. Izpētījām, kur tās dzīvo, kā uzvedas, un izveidojām plānu, kuram sekojām. Jāatzīst, ka mums ļoti palīdzēja gids, 2012. gada pasaules čempions ar savu sievu," sacīja Polijas izlases pārstāvis Vojcehs Mierniks, norādot: "Šobrīd sajūtas ir vārdos neaprakstāmas, mūsu sapnis ir piepildījies. Mēs atbraucām šeit uzvarēt, klusībā par to domājām un galu galā arī izdarījām!" Polijas izlase visu čempionāta laiku rādīja virzību uz augšu. No pirmajā dienā izcīnītās ceturtās vietas otrajā pakāpās uz trešo, apsteidzot Ungārijas izlasi, līdz noslēdzošajā dienā sakopoja spēkus un izcīnīja pirmo vietu.

Ungārijas izlasei pēdējā sacensību diena bija īsts pārbaudījums: "Mēs spiningojām Ķīšezerā, viļņi bija pusotru metru augsti, mūsu laiva tādiem nemaz nav piemērota, un laikapstākļi pamatīgi ierobežoja vietas, kur varējām ķert zivis. Četras stundas neveicās vispār – nevienas zivs, bet vēlāk izdevās uzlabot rezultātus. Noķērām 13 zemmēra līdakas, bet, veicot nelielas izmaiņas plānā, arī piecas mēra bija mūsu lomā."

Dalībnieki atzina, ka sacensības bija grūtas un tehniski sarežģītas tieši laikapstākļu dēļ. Spēcīgais vējš un lietus prasīja ne vien fizisku piepūli, lai noturētos laivā, bet arī sākotnējo plānu stratēģisku pielāgošanu. Tomēr, neskatoties uz grūtībām un nogurumu, vīri ir priecīgi un lepni par savu sniegumu, gūtajām emocijām un noķertajām zivīm. 

Vairums sportistu norādīja, ka tik spēcīgā vējā nekad vēl neesot spiningojuši.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti