Dienas ziņas

Laiks tirgum Grīziņkalnā, bet vai būs vieta?

Dienas ziņas

Dienas ziņas

Auto karnevāla sacensības Briežkalnā

Īstens auto karnevāls: tradicionālās kalnā braukšanas sacīkstes pirmo reizi notiek Briežkalnā

Daudziem auto un moto sporta cienītājiem Latvijā ziemas prieki nav iedomājami bez tradicionālajām sacensībām "Auto traks", kas norisinās jau 13 gadus. Galvenais uzdevums dalībniekiem – pievarēt stāvo kalnu pēc iespējas ātrāk. Visu disciplīnu braucēji īpašu uzmanību pievērš arī spēkrata vizuālajam izskatam, to izrotājot un izgreznojot ar visdažādākajām krāsām un elementiem. 

Dalībnieki viens pēc otra mēģina iekarot Briežkalna virsotni. Tas izdodas vien retajam, bet kā stāstīja pieredzējušākie pasākuma braucēji, svarīgākais nebūt nav uzvara, bet pēc iespējas interesantāk pasniegt savu vāģi un pozitīvā gaisotnē izbaudīt ziemu. 

Sacensību dalībnieki sabraukuši no visas Latvijas. Uzrunātie sacīja:

"Ir tā, ka mums kā Ērgļu pamatiedzīvotājiem ir grūti saprast, kā tie ziemeļbrieži lido. Mana doma, ka ir jābūt no ērgļa kaut kam, šeit ir klāt spārns pielikts un tad braucam."

"Tas [auto] tapa ar draugiem kopā garāžā. Savācāmies, pasmēlāmies idejas arī no citām mašīnām, tas vairāk attiecas uz uzlīmēm, kas ir uz loga, bet pārējo izdomājām paši."

"Super! Atbraucu atpūsties. Kā vienmēr uzsvars ir uz dreskodu, ne jau sacensībām."

"Ja godīgi, nebiju gaidījis, ka būs tik slikti. Zināju, ka būs sliktāk kā pirmajā reizē, bet, ka paliksim pašā sākumā – negaidīju. Bija jau izbrauktas dziļas vagas, un tur uzsēdāmies."

"Diezgan švaki iet, cerams, ka otrajā braucienā būs labāk."

Sacensības jau noris 13 gadus, bet pirmo reizi tās tiek aizvadītas Briežkalnā. Pirms tam šoferi savu meistarību testēja Gaiziņkalnā. Šogad trase ir sarežģītāka. 

Atpūtas kompleksa "Briežkalns" saimnieks, sacensību organizators Andris Stradiņš norādīja: "Ir nelieli plusi, kalns ir mīksts, tas protams ietekmē to visu, bet tas ir izaicinājums, kurš tad tiks tai kalnā, jo citus gadus mēs uzbraucam visi, tad šogad, kas tiks, tam būs arī vislielākais gandarījums."

Pirmais autosportists, kam izdevās pievarēt sarežģīto posmu un sasniegt pašu kalna virsotni bija cēsinieks Jānis. Viņš stāstīja: "Pilnīgā gāzē, tā bija vienīgā iespēja. Sporta mašīna, jauda, bloķis, kārba – bija viss nepieciešamais."

Visas dienas garumā trases apkārtnē valdīja nepārtraukta rosība, klātienē pasākumu vēroja vairāki tūkstoši cilvēku.  

Šogad trasē tika uzstādīts jauns dalībnieku rekords – 250. Sacensībās piedalās ne tikai sportisti no Latvijas, bet arī Lietuvas, Igaunijas un Ukrainas. Starp deviņām dalībnieku klasēm kopējais balvu fonds bija 10 000 eiro.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti