Rīta Panorāma

Intervija ar Aigaru Rostovski un Līgu Meņģelsoni

Rīta Panorāma

Intervija ar Intaru Busuli

Koncertuzvedums " paSaules koks"

Uzvedumā «paSaules koks» izdejos latviešu rakstu zīmes

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 8 gadiem un 9 mēnešiem.

Koncertuzvedumā "paSaules koks" sestdien, 29.augustā, Rīgas Latviešu biedrības namā tiks godināta tautas deja. Tā būs arī iespēja iepazīties ar latviešu rakstu zīmēm gan angļu, gan latviešu valodā, jo deja ir zīmju dzīvā elpa.

Koncertuzvedums "paSaules koks" ir dzīvs stāsts par latviešiem. "Es sāku pētīt zīmes, katrai zīmei piešķirt deju, tad arī radās ideja, ka visas tās zīmes saaug paSaules kokā, vienā Austras kokā. Visam galvenā sakne bija Saule, un bija jautājums, kā to visu saukt, negribējās vienkārši par Austras vai Saules koku, un tad radās paSaules koks. Koncepcija ir tāda, ka mēs izvadājam pa Saules koku," stāsta uzveduma režisore Laura Zemvalde.

Ideja Ilutai Gobai par koncertuzveduma veidošanu atnāca kā priecīgs radošs brīdis, kad ir tukšais laiks un nenotiek Dziesmu un deju svētki, tā arī tapa zīmju valodu skaidrojošs iestudējums, uz kuru nāk gan ārzemnieki, gan latvieši, jo zīmju valoda tiek skaidrota arī angļu valodā.

"Gribējās izveidot mazu esenci, lai viesis, kurš atbrauc uz Latviju, redz, ko mēs protam un ar ko ikdienā liela tautas daļa nodarbojas, lai var novērtēt Dziesmu un deju svētku fenomenu un lai aizvestu to kā mazu mūsu valsts tēla daļu, un lai pastāstītu, ka Latvija ir ne tikai skaista daba un skaistas mājas, bet ka arī mūsu kultūra ir bagātīga," skaidro koncertuzveduma "paSaules koks" idejas autore un projekta vadītāja Iluta Goba.

Uzveduma neatņemama sastāvdaļa ir fotoizstāde par Dziesmu un deju svētkiem un to vēsturi. Tā citām tautām palīdz izprast latviešu tradīcijas un izskaidrot, kāpēc Dziesmu un deju svētki ir iekļauti UNESCO atzīto cilvēces mutvārdu un nemateriālajā kultūras mantojumā.

"Protams, forši, ka latvieši, kuri atnākuši šo koncertu noskatīties, arī ir priecīgi. Bet šī programma vairāk ir domāta tieši ārvalstu viesiem, lai viņi iegūtu pietiekamu informatīvo bāzi, lai ir kvalitatīvs koncerts un arī šova elementi," saka koncertuzveduma "paSaules koks" programmas vadītājs Māris Pīlādzis.

Koncertuzvedums "paSaules koks" ir ceļojums krāšņajā tautas mūzikas un tautas tērpu pasaulē. Tas norisināsies Rīgas latviešu biedrības namā sestdien, 29.augustā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti