Rēzeknes novadā sākas jau 37. Latgales podnieku dienas

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 7 gadiem un 1 mēneša.

Tradicionāli aprīļa beigās nu jau 37. reizi norisinās Latgales podnieku dienas, kas ir keramiķu un viņu darba cienītāju satikšanās svētki. Vairāk nekā nedēļas garumā norisinās atvērto durvju dienas Latgales podnieku darbnīcās, notiek paraugdemonstrējumi un tikšanās ar meistariem, teorētiskie lasījumi.

Ikgadējā cepļa kurināšana un izņemšana notiks piektdien, 28.aprīlī, un sestdien, 29.aprīlī, Rēzeknes novada Pētera Gailuma keramikas darbnīcā “Podnieki”, godinot gada sākumā mūžībā pāragri aizgājušā podnieka piemiņu.

“Šo tradīciju ir iedibinājis mākslas vēsturnieks Jānis Pujāts, un tie ir profesionālie amata svētki,” paskaidro mākslas vēsturniece Evija Vasilevska.

“Neskatoties uz to, ka dažkārt mēdz teikt, ka ilgstošas lietas nav noturīgas, tas neattiecas uz Podnieku dienām, jo cilvēku atsaucība ir ārkārtīgi liela. Interese ir ne tikai vietējiem cilvēkiem, bet arī no citām vietām Latvijā.

Svētkus organizē visas Latgales keramiķu organizācijas kopā, un ar Podnieku dienām Latgales podnieku dzīvē sākas jauns pavasara cikls, jo parasti, sākot ar agru pavasari, sāk braukt ciemiņi uz Latgali gan ciemos pie podniekiem, gan lai iegādātos podus, gan apskatīt Latgali. Sākas intensīvs darba laiks pašiem meistariem, kad jāpieņem šie cilvēki mājās, intensīvi jākurina cepļi un jādara savs darbs,” sacīja Vasilevska.

Mākslas vēsturniece Evija Vasilevska
00:00 / 00:44
Lejuplādēt

Savukārt sestdien Podnieku dienas noslēgs izstāde Lūznavas muižā, kurā piedalīsies Latgales podniecības meistari ar pēdējā laikā darinātajiem keramikas traukiem.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti