Liepājā gaidāmi skanīgi tautas mūzikas svētki «Līvas upe»

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 6 gadiem.

20. un 21. maijā liepājnieki un pilsētas viesi aicināti uz tautas mūzikas svētkiem “Līvas upe”, kas notiks uz divām skatuvēm Liepājas Promenādē.

Šogad godā ceļot senos instrumentus – dūdas, bungas un stabules –, Liepājā gaidāmi skanīgi tautas mūzikas svētki. Mūziķu apvienību koncertā varēs dzirdēt gan tradicionālus, gan arī tautas mūzikā iedvesmotus skaņdarbus. Tos izspēlē uz tādiem instrumentiem kā stabule, blokflauta, īru flauta, klarnete, dūdas, vargāns, cītara, mandolīna un citi.

Līvas upe šogad plūdīs krāšņi, laika ratu mūzikā griežot no senatnes līdz mūsdienām.

Apmeklētājus priecēs sabiedrībā plaši pazīstamas tautas mūzikas un folkloras grupas, mūziķu apvienības, folkloras kopas un kapelas. Pasākuma rīkotāji sola, ka ikviens atradīs ko interesantu dažādās svētku norisēs – mūzikā, tautas dejā, Līvas tirgū, Liepājas Meistaru ielā, meistardarbnīcās, Maizes mājā, Spēļu sētā un dažādās radošās aktivitātēs. Ieeja ir bez maksas.

  • Sestdien, 20. maijā no pulksten 11.00 līdz 18.30 uz Liepājas Promenādes lielās skatuves klausītājiem būs iespēja dzirdēt grupu “Jauno Jāņu orķestris”, bungu un dūdu mūzikas grupu “Auļi”, grupu “Skyforger”, muzikālo apvienību “ImantaDimanta un draugi” no Rīgas un citas grupas.

Savukārt uz Liepājas Meistaru ielas skatuves uzstāsies mūziķe, stabulniece un dziesminiece Elīna Līce, kapela “Dziga”, Kultūras un tautas mākslas centra “Ritums” folkloras kopas “Grodi” (Rīga) un “Delve”, Durbes pilsētas kultūras nama tautas mūzikas ansamblis “Neparasts gadījums”, vokālais ansamblis “Mirgo”, kā arī citi mākslinieki.

  • Svētdien, 21. maijā, no pulksten 11.00 līdz 15.00 uz abām “Līvas upes” skatuvēm muzicēs perkusiju meistars Nils Īle ar pasaules mūzikas un etnoperkusiju grupu “Kanisaifa”, etno kompānija “Zeidi” un deju kopa “Upe”, tautas mūzikas grupa “Teikas muzikanti” u.c.

“Līvas ciema svētkus” piedāvā Liepājas pilsētas pašvaldība, Liepājas Tautas mākslas un kultūras centrs.

Ar plašāku “Līvas ciema svētku” programmu var iepazīties gan “Līvas ciema svētku” feisbuka lapā, gan mājaslapā sadaļā “Līvas ciema svētki”.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti