Diskusija «Lampā». Kapiņu stāsti

Kapakmeņi un kapu kopšanas tradīcija atklāj ne vien skaidri apzinātas, bet nereti arī vien klusi nojaušamas attiecības, kādas mēs veidojam ar mirušajiem. Diskusiju "Kapiņu stāsti" sarunu festivālā "Lampa" rīko Latvijas Universitāte un Radio NABA.

Distancēts šo attiecību aplūkojums var atklāt mūsu pašu pieņēmumus par nāvi un aizsaules pasauli, kas ir palikuši neapzināti. Šīs attiecības un pieņēmumi ir nevis statisks, bet gan mainīgs lielums. Sarunā lūkosim saprast, kā laika gaitā ir mainījušās kapu kopšanas tradīcijas. Kādas ir jaunākās tendences? Ko tās atklāj par mūsu attiecībām ar mirušo valstību?

Par to filozofijas doktora, Latvijas Kultūras akadēmijas docenta, Latvijas Universitātes (LU) Filozofijas un socioloģijas institūta vadošā pētnieka un "Radio NABA" raidījuma vadītāja Andra Hirša vadītajā diskusijā spriedīs Rīgas Stradiņa universitātes profesors, zinātņu doktors informācijas un komunikācijas nozarē, mediju eksperts Sergejs Kruks, LU profesore un vadošā pētniece Vita Zelče, literatūrzinātniece, asociētā profesore Olga Senkāne un literatūrzinātniece, LU profesore Ieva Kalniņa.

KONTEKSTS: 

Sarunu festivāls "Lampa" Cēsīs notiks 9. un 10. jūnijā, daļu no festivāla diskusijām būs iespējams vērot arī tiešsaistē festivāla mājaslapā, kā arī daļai pasākumu tiks nodrošināts tulkojums zīmju valodā un teksta reāllaika transkripcija. 

Iepazīties ar pilnu festivāla programmu iespējams šeit, kā arī mobilajā lietotnē, kas bez maksas pieejama "Google Play" vai "App Store". Sastādīt savu festivāla programmu būs iespējams gan festivāla mājaslapā, gan mobilajā lietotnē, izmantojot rīku "Mana programma".

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti