Diskusija «Lampā». Cik dārgi būt zinātniekam?

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 1 gada.

Zinātnes finansējums Latvijā ir viens no zemākajiem Eiropas Savienībā. Zinātniekiem šādos apstākļos nereti nākas strādāt dažādos darbos, lai varētu segt ikdienas tēriņus. Diskusiju "Cik dārgi būt zinātniekam?" sarunu festivālā "Lampa" rīko Latvijas Universitāte un Radio NABA.

Latvijas politiskā elite un dažādas attīstības stratēģijas jau gadu gadiem uzsver zinātnes nozīmi valsts izaugsmē, bet realitātē zinātnieki vienmēr paliek zaudētājos iepretim citām sabiedrības grupām. Kāpēc tā? Kāpēc citām Eiropas valstīm izdodas piešķirt zinātnei daudz lielāku finansējumu? Cik Latvijas zinātniekam vajadzētu pelnīt, lai viņam nebūtu jādomā par zinātnes pamešanu?

Par to komunikācijas zinātnes doktora Mārtiņa Kaprāna vadītajā diskusijā spriedīs Latvijas Jauno zinātnieku apvienības valdes locekle Tatjana Pladere, Izglītības un zinātnes ministre Anda Čakša, Latvijas Darba devēju konfederācijas finanšu un nodokļu eksperts Jānis Hermanis un Latvijas Universitātes profesors, Latvijas Ergonomikas biedrības valdes loceklis Henrijs Kaļķis.

KONTEKSTS: 

Sarunu festivāls "Lampa" Cēsīs notiks 9. un 10. jūnijā, daļu no festivāla diskusijām būs iespējams vērot arī tiešsaistē festivāla mājaslapā, kā arī daļai pasākumu tiks nodrošināts tulkojums zīmju valodā un teksta reāllaika transkripcija. 

Iepazīties ar pilnu festivāla programmu iespējams šeit, kā arī mobilajā lietotnē, kas bez maksas pieejama "Google Play" vai "App Store". Sastādīt savu festivāla programmu būs iespējams gan festivāla mājaslapā, gan mobilajā lietotnē, izmantojot rīku "Mana programma".

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti