4. studija

Meklējam Saules zemi! Vai latvieši zina, kur norisinājās Saules kauja?

4. studija

Ceturtā studija

Uz Jorģa Zemitāna tilta pēc remontdarbiem palikušas bedres!

Uz Zemitāna tilta pēc remontdarbiem palikušas bedres

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 2 gadiem.

Uz Jorģa Zemitāna tilta ceļa segums ir atjaunots, taču vecie tramvaja sliežu posmi, kā arī neskaitāmas bedrītes ir palikušas. Rīgas domē skaidroja, ka tilta ceļa segums atjaunots šā gada plānveida remontdarbos, bet pēc pāris gadiem plānots sākt vērienīgu tilta pārbūvi, ko paredzēts noslēgt 2025. gadā.

"Pavasara beigās Zemitāna tilta lielākās bedres tika aizlāpītas un uzlikta ceļazīme 30 km/h. Augusta vidū sākās nopietnāki rekonstrukcijas darbi, kas nu ir pabeigti un tehnika aizvesta. Satiksme puslīdz atjaunota, bet abos virzienos kreisajā malējā joslā, kur ir sliežu klājums, joprojām ir redzamas bedres, kurās, tumsā braucot, ir diezgan viegli trāpīt. Vai, veicot remontdarbus, šīs bedres nevarēja pie reizes salabot?" vaicāja "4. studijas" skatītājs Guntars.

Tik tiešām – vietām segums atjaunots, bet citur – bedres, plaisas, izdrupuši asfalta seguma gabali un notekūdeņu lūkas tā vien draud pārsist automašīnas riepas. Vai tiešām arī šo nevarēja salabot?

"Šovasar Rīgā tika veikti plaši ielu remontdarbi ar vienlaidus asfalta seguma ieklāšanu, un arī Jorģa Zemitāna tilts vietām bija šajā sarakstā iekļauts, un vietām, kur tas bija iespējams, ieklāšana tika veikta.

Protams, pie sliedēm un vēl pāris vietās no tehnoloģiskajiem aspektiem tas ir grūtāk izdarāms, un tur ikdienas uzturēšanas darbu ietvaros šīs bedres tiek salabotas," klāstīja Rīgas domes Satiksmes departamenta pārstāve Lelde Rudzika.

Redzams, daudzviet segums nav labots vispār, bet vietām jaunais asfalta segums izskatās pēc plāksteriem. Rīgas domes pārstāve stāstīja: "Tas, ko departaments vēl šogad darīs attiecībā uz šo tiltu, tātad tiks izsludināts būvprojekta iepirkums.

Reālie būvdarbi plānoti aptuveni uz 2023. gadu. (..) Tad notiks tilta pārbūve. Protams, jāskatās, kāds būs izstrādātais būvprojekts, bet atbilstoši tam tiks veikta tilta pārbūve."

"Pilnībā tilts tiks savests kārībā pēc būvprojekta izstrādes, jo seguma atjaunošanu var veikt bez projektēšanas. Tātad tas ir ātrāk izdarāms, un, lai vismaz būtu segums nedaudz labāks un tā braukšana nebūtu tik nekomfortabla, kā tas bija iepriekš, tad šovasar tas tika izdarīts."

Tuvākajā laikā tiks izsludināts konkurss par projekta izstrādāšanu, reāli būvdarbi šeit varētu sākties 2023. gadā, taču tiltu savedīs kārtībā 2025. gadā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti