Rīgas zoodārzu iecer pārveidot par mūsdienīgu četru sezonu bioparku

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 1 gada.

Rīgas Nacionālais zooloģiskais dārzs izstrādājis attīstības vīziju, kas paredz Zooloģiskā dārza pārveidi par mūsdienīgu četru sezonu bioparku. Nākamajos 12 gados tiks mainīts Zoodārza izskats – veidojot piedzīvojumu takas apmeklētājiem un jauktās dzīvnieku ekspozīcijas.

Rīgas zoodārzu iecer pārveidot par mūsdienīgu četru sezonu bioparku
00:00 / 00:00
Lejuplādēt

Tāpat arī tiks turpināts ieguldīt dzīvnieku aizsardzībā un apmeklētāju izglītošanā, lai palielinātu apmeklētāju skaitu līdz pat vienam miljonam gadā.

Lai palielinātu apmeklētāju skaitu, zooloģiskais dārzs izstrādās e-komercijas platformu, kas ļaus zoodārzu apmeklēt virtuāli, kā arī strādās pie mērķa – četru gadalaiku zoodārzs. Tas ļaušot palielināt apmeklētāju skaitu ziemas sezonā.

Kā skaidroja Mārketinga un biznesa attīstības nodaļas vadītājs Ansis Egle, būtiska mērķauditorija zooloģiskajā dārzā ir ģimenes ar bērniem. Tādēļ tiks izstrādāts piedāvājums, lai šiem apmeklētājiem būtu iespēja un interese zooloģiskajā dārzā pavadīt vismaz sešas stundas.

Lai to īstenotu, tiks paplašināts izglītības piedāvājums, kā arī ierīkota izklaides un atpūtas zona, kas tiks izvietota jauniegūtajā teritorijā zoodārza ziemeļu daļā. 

Viņš uzsvēra, ka iecerēts jau šogad izveidot pirmo piedāvājumu apmeklētājiem jaunajā teritorijā. Viņš neatklāja, kas tas būs, bet uzsvēra, ka sagaidāms kaut kas Latvijā vēl nebijis.

Savukārt nākotnē šajā vietā plānots izveidot vietu, kur bērniem aktīvi atpūsties un kur šo laiku pavadīt vecākiem. Plānots ierīkot arī mierīgas atpūtas vietu.

Savukārt Personāla atlases nodaļas vadītāja Guna Kalniņa informēja, ka SIA "Rīgas Nacionālais zooloģiskā dārzs" turpmāk plāno vairāk rūpēties arī par saviem darbiniekiem.

Pirmo reizi tiekot plānots ierīkot atpūtas un higiēnas telpas darbiniekiem, kā arī piedāvāt konkurētspējīgu un taisnīgu atalgojumu.

KONTEKSTS:

Rīgas dome ir apstiprinājusi Rīgas Nacionālā zooloģiskā dārza attīstības koncepciju, kas paredz atteikties no ziloņu ekspozīcijas, bet kā galveno apskatāmo dzīvnieku izcelt balto degunradzi.

Kā pamata ekspozīcija zooloģiskajā dārzā tiks veidota ekspozīcija "Tanzānija". Šis variants paredz, ka esošā terārija ēka tiks pārbūvēta un izveidotas ekspozīcijas Āfrikas dzīvniekiem no ekvatoriālajiem mežiem - Diānas pērtiķiem un pundurnīlzirgiem, kas aizvietos pašreiz kolekcijā esošos nīlzirgus.

Šajā reģionā dzīvo arī daudzas citas interesantas sugas, piemēram, Āfrikas mīkstrupuči, Ogoves pundurkrokodili, lemurveidīgie Senegālas galago un citi.

Āfrikas Savannas daļā, kas robežojas ar Ķīšezeru, tiks radīta Āfrikas pingvīnu ekspozīcija. Tiks izmantoti vēsturiskie roņu baseini un skats uz Ķīšezeru kā fonu. Dabā Āfrikas pingvīni dzīvo Austrumāfrikas un Dienvidāfrikas piekrastes ūdeņos. Visā pasaulē zooloģisko dārzu apmeklētāju vidū pingvīni ir ļoti populāri.

Līdz ar to plāna autori cer, ka pingvīni Rīgas zooloģiskajā dārzā kļūs par apmeklētāju iemīļotu ekspozīciju. Tajā plānots iekļaut elementus, kas padarīs pingvīnu vērošanu vēl interesantāku, piemēram, dodot iespēju ieskatīties pingvīnu ligzdošanas vietās un sekot pingvīnu zemūdens dzīvei caur stiklu.

Teritorijā līdzās esošajai Āfrikas savannai plānota balto degunradžu mītne un aploki. Kopā ar degunradžiem apmeklētājiem tiks demonstrēti arī gepardi, kas savvaļā arī dzīvo Āfrikas savannās. Šī būs inovatīvi jauna veida ekspozīcija, jo visas sugas apdzīvos vienu telpu, dzīvnieki nebūs nodalīti ar fiziskām barjerām. Līdz ar to apmeklētāji varēs vērot dažādu dzīvnieku savstarpējās attiecības un mijiedarbību.

Kopējie ieguldījumi šī plāna īstenošanā paredzēti 45 miljonu eiro apmērā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti