Panorāma

Kritizē J. Bordāna vēstuli vēstniecībām

Panorāma

"Jaunās Vienotības" līderi EP vēlēšanās

Pēc 54 gadiem atkal uzliek torni

Pēc 54 gadu pārtraukuma Āgenskalna baptistu baznīca atgūst torni

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 5 gadiem.

Pēc 54 gadu ilga pārtraukuma Āgenskalna baptistu baznīca atguvusi tās sākotnējo izskata daļu – torni, ko padomju gados nojauca ideoloģisku apsvērumu dēļ. Torņa pacelšanā noraudzījās daudzi draudzes locekļi, kuri gadu gaitā ziedoja līdzekļus, lai Pārdaugavas panorāmā atkal būtu redzama trūkstošā baznīcas smaile.

Jaudīgais celtnis darbam gatavs! Bet pirms tam vēl jāsagatavo vieta, kur milzu cepure jeb 10 tonnu smagais tornis atkal tiks uzlikts. Projektu vadītājs Ingus Sams stāsta, ka celtnis ir viens, bet vīru ir daudz un katram ir sava funkcija. Tehniski jātrāpa pareizās vietās! Viņš šādu torni liek pirmo reizi.

Baznīcu uzcēla Pirmā pasaules kara laikā, un Latvijā ir tikai trīs baptistu dievnami ar šādām smailēm. Bet padomju gados baznīcas ēkā tika izvietota Latvijas Televīzijas C studija. Āgenskalna baptistu draudzes mācītājs Edgars Mažis zina stāstīt, ka 1961. gadā Latvijas Televīzija bija tik nabadzīga, ka vajadzēja baznīcu, lai C studiju ierīkotu. Tādējādi atņēma baznīcu.

Torņa atjaunošana ilga astoņus gadus. Starp tā veco un jauno daļu būs īpaša telpa un stikla grīda. Torni naktī izgaismos, un tā galā būs krusts. Atjaunošanas izmaksas ir 50-60 tūkstoši eiro.

Draudzei tas ir liels notikums. Ilze saka, ka par to priecājas visa draudze. Elīna stāsta, ka viņas vecmamma nākusi šajā draudzē un vēlāk stāstījusi par to, kāds bijis dievnams pirms atņemšanas.

“Režīmam var neiepatikties tornis, un to ņem un nojauc. Ārprāts!” saka Andris. “Tas jau liels sapnis bija! Mana kundze vēl dzīva bija... tad bija tāda kastīte, kur naudu vāca, lai to torni varētu atjaunot,” saka Artūrs.

Arī mācītājs Edgars Mažis saka - šie ir fantastiski svētki ne tikai Pārdaugavai, bet arī Rīgai un visai Latvijai. Šogad baznīca svin 135. jubileju un labāku dāvanu par torņa atjaunošanu esot grūti iedomāties.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti