Pašvaldība pagaidām gausi reaģē uz rīdzinieku iesūtītajiem «veloslazdiem»

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 3 gadiem.

Velobraucēji Rīgā un Pierīgā divos mēnešos reģistrējuši jau vairāk nekā astoņsimt vietu, kuras ir riteņbraukšanai neērtas, apgrūtinošas vai pat bīstamas. Šos datus apkopojusi biedrības “Datu skola” sabiedriskā iniciatīva “Veloslazdi”, kas iesūtīto informāciju nodod Rīgas domes Satiksmes departamentam. Vairums reģistrēto “veloslazdu” ir augstas apmales vai bedres, ko departaments iepriekš norādījis kā visvieglāk un ātrāk risināmās problēmas. Taču pagaidām oficiālas atbildes saņemtas tikai par vienpadsmit no kopumā 813 “veloslazdiem”, un “Datu skolai” zināms vien par dažiem, kas reāli novērsti.

Biedrības “Datu skolas vadītāja Nika Aleksejeva: Gribētos, lai atgriezeniskā saite no pašvaldības būtu aktīvāka
00:00 / 00:51
Lejuplādēt

Biedrības vadītāja Nika Aleksejeva stāsta: “Protams, centrā šīs vietas atzīmētas ir visvairāk, un bieži ir minētas problēmas arī ar esošo infrastruktūru – it kā velojoslas ir, bet tās nav nodalītas, tādēļ autovadītāji tur nereti apstājas, tādējādi aizšķērsojot velobraucējiem ceļu. Tāpat ir vairāki pieprasījumi pēc jaunas infrastruktūras, piemēram, gājēju pārejām, kur tās [jāierīko] pēc ērtības prasībām. Kritika ir arī par [ceļazīmju] stabiem ceļa vidū, kas novietoti, vairāk domājot par autovadītājiem, nevis velobraucējiem. (..)

Kopumā es teiktu, ka gribētos, lai atgriezeniskā saite no Rīgas domes Satiksmes departamenta būtu aktīvāka, taču mēs saprotam, ka pilsētai ir arī citas prioritātes. Bet šis projekts nav beidzies un mēs turpināsim atgādināt par sevi.”

KONTEKSTS:

“Datu skola” Rīgas velobraucēju kopienā sevi pieteica pirms četriem gadiem, projektā “Velodati” aicinot rīdziniekus kartēt savus ikdienas maršrutus un iesūtīt tos, lai veidotu pilsētas “karstāko” velomaršrutu tīklu. Pilsēta šādus datus nevāca.

Lai skatītu šo resursu, mums ir nepieciešama jūsu piekrišana sīkdatnēm.
Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti