4. studija

Kāpēc ārkārtas situācijas dēļ cēlusies mācību sertifikātu cena?

4. studija

4. studija

Noslēgumam tuvojas balsojums par jauno pieturvietu dizainu

Noslēgumam tuvojas balsojums par jauno Rīgas pieturvietu dizainu

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 2 gadiem un 7 mēnešiem.

Rīgā tuvāko gadu laikā ir plānots nomainīt lielāko daļu novecojušo sabiedriskā transporta pieturvietu nojumju. Patlaban vēl ir iespēja izvēlēties, kuras no piedāvātajām skicēm ir vislabākās. To līdz 15. oktobrim var izdarīt portālā "riga.lv". Ir trīs dažādi dizaini ar trim dažādām skicēm – lielāka, vidēja un mazāka izmēra nojumēm.

"Ja izvirzīsies skaidrs uzvarētājs, tad mēs iesim uz to, ka uztaisīsim dažus prototipus un tos uzliksim pilsētvidē aptaustīšanai un pārbaudīšanai, kā tas reāli praksē darbojas. Paralēli notiek projektēšanas process šajās 148 vietās, jo ir jāprojektē ne tikai tas, kas ir virs zemes, bet arī tas, kas ir zem zemes – elektrības kabeļi, pamati – lai neaizpūš pa gaisu. Un tad no nākamās vasaras, cerams, ka, ja viss iet pēc plāna, sākam uzstādīšanu," sacīja Rīgas domes priekšsēdētāja vietnieks Vilnis Ķirsis ("Jaunā Vienotība").

Ķirsis atzina, ka sākumā termiņi bijuši "optimistiskāki"; nojumju dizainu jau augusta sākumā bija paredzēts nodot Rīgas domes Satiksmes departamentam, lai tiktu izsludināts konkurss par to ražošanu. Kas ir iemesls tam, ka šī ziema pilsētā paies bez nojumēm?

"Tas, kas ir 10 gados ievārīts šeit, to nevar tik ātri izstrēbt, kā mēs gribējām. Ir daudz juridiski sarežģīti līgumi saslēgti, dažādas konstrukcijas.

Ir vieni līgumi, kas beigsies 2024. gadā, vieni – 2034. gadā, respektīvi, šis juridiskais aspekts," skaidroja Ķirsis.

Otrs iemesls esot apakšzemes komunikāciju projektēšana. Atsevišķos gadījumos tāda pozīcija kā elektrības pieslēgums var izmaksāt pat vairāk par pašu nojumi.

Par dizainu šobrīd savu viedokli ir izteikuši vairāk nekā 3000 iedzīvotāju. Kaut arī piedāvātie varianti ir visnotaļ līdzīgi, tomēr domas dalās.

Šeit gan ir svarīgi zināt, ka, aizpildot aptauju, ir iespējams izvēlēties ne tikai vienu dizaina variantu, bet arī atsevišķas detaļas no citiem dizainiem, proti, puzles veidā sakomplektēt labāko no piedāvātajiem variantiem.

"Visi šie te komentāri un balsojums tiks nodots darba grupai, kas jau pie dizaina strādā, un arī dizaineram, un tad lai viņi iziet cauri, pārvērtē, kas ir ņemams vērā, ko var ņemt vērā un kas ir ne tik nozīmīgs. Attiecībā par izmaksām, to, protams, rādīs konkurss, jo svarīgi būs, cik mēs iepirksim uzreiz, jo tas mainīs cenu, un tās cenas svārstās ap 10 tūkstošiem, bet tas ir tikai tas, kas ir virs zemes," norādīja Ķirsis.

Pašvaldības mērķis ir ik gadu uzstādīt aptuveni 100 pieturvietu nojumes, tātad – no šobrīd izdarītās izvēles būs atkarīgs, kādas nojumes gadu gaitā būs redzamas teju visur. Vieniem šie piedāvātie dizaina varianti patiks, citiem – nepatiks, taču burtiski vēl pēdējās dienas ikvienam ir iespēja izvēlēties sev tīkamāko variantu un arī pievienot ieteikumus.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti