Panorāma

Eiropas Savienība kopā iepirks ieročus

Panorāma

Panorāma

Maskavas dārzam Rīgā atdod Latgales vārdu

Maskavas dārzam Rīgā atdod Latgales nosaukumu

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 2 gadiem.

“Maskavas dārzs” Rīgā tiek pārdēvēts par “Latgales parku” – par to lēmusi Rīgas dome. Tā ir atgriešanās pie sākotnējā nosaukuma, kas bija dots pirmskara brīvās Latvijas laikā 1937.gadā, kad dzima parka iecere.

Latgales priekšpilsētā līdzās Sporta manēžai esošā Maskavas dārza nosaukums ir viens no padomju okupācijas laikā Latvijai uzspiestajiem PSRS simboliem, kas bija saglabājies vēl arvien pēc neatkarības atgūšanas.

Parka apmeklētājiem par nosaukuma maiņu tur viedokļi dažādi.

“Es nesaprotu. Nē. Es saprotu to, ka viss – kā ir. Visādi pieminekļi, statuetes, nosaukumi.. Kāpēc tas viss ir jājauc?” sacīja rīdziniece Viktorija.

“Es redzu to kā konsekventu rīcību. Ja viņi tagad visur atbrīvosies no kaut kā, kas saistīts ar Krieviju, tad jau kāpēc ne arī šeit? Jābūt konsekventiem – vai nu visur, vai nekur!” sacīja rīdzinieks Vladlens Rožnovs.

Citi turpretim uzskata – ir pareizi atgriezties pie nosaukuma, kāds dārzam tika dots sākotnēji.

“Ja tā ir tradīciju atjaunošana, ja mūsdienu sabiedrība sapratīs, kā šis dārzs tika dibināts un kas to dibināja, tas ir lieliski,” sacīja Ukrainas pilsone Viktorija.

Par kādreizējām Rīgas un Maskavas labajām attiecībām gan vēl liecina pirms 18 gadiem abu pilsētu mēru akmenī iekaltais solījums Rīgas un Maskavas draudzības vārdā šo parku atjaunot.

“Vienīgais, ja akmeni ņems nost, tas būs aizvainojoši… Nu, tā teikt, bija tautu draudzība. Nu, būs Latgales [parks], tad Latgales,” sacīja rīdziniece Larisa.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti