4. studija

Kurš uzņemsies atbildību par sadedzinātu un traucējošu automašīnu uz ceļa?

4. studija

Ceturtā studija

Vai tiesa, ka narcices un tulpes parku apzaļumošanā izmaksā pārāk dārgi?

Kāpēc Ziedoņdārzā Rīgā ir tik maz tulpju un narcišu?

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 2 gadiem.

Tulpes un narcises pie mums ir ierasti pavasara ziedi, ko piemājas dārzā cenšas audzēt katra sevi cienoša dārzniece. Tomēr, ja šīm puķēm obligāti un koši ir jāzied katru pavasari, turklāt lielos daudzumos, Rīgas dārzkopjiem stingri jāplāno savs budžets. Kāds Latvijas Televīzijas raidījuma "4. studija" skatītājs vaicāja, vai Ziedoņdārzā sīpolpuķu nav par maz.

Oskars vēstīja: "Tulpju un narcišu ziedēšanas laikā parka teritorijā redzami vien daži ziedoši tulpju un narcišu kāti. Vēlāk ziedošās dobes pie strūklakas ir ļoti skaistas, protams. Varbūt ir iespējams iekārtot arī agrāk ziedošas dobes? Pašreiz visi ir aicināti tulpes apskatīt Tvaika ielas dārzā. Domāju, esam pelnījuši košāku skatu pavasarī arī Ziedoņdārzā."

SIA “Rīgas meži” daļas “Dārzi un parki” vadītāja vietniece Irisa Janevica skaidroja: "Tulpes ir šāds pavasara augs, kas prasa ļoti daudz finansiālo līdzekļu un ieguldījumu, – jo sīpols, lai mēs garantētu, ka viņš ziedēs katru gadu koši un skaisti, mums ir jāapstāda katru gadu rudenī no jauna. Tādēļ arī nav viņu tik daudz. Mēs šobrīd ļoti izvērtējam, kuras būs tās galvenās dobes, kam jābūt krāšņām ar tulpēm."

Ar tulpēm ir tā – kad tās nozied, paliek lapas, kam, lai sīpols atkal nākamgad ziedētu, jāpaliek dobē pietiekami ilgi. Turklāt tās nav visai glītas.

"4. studija": Cilvēks varbūt domā, kāpēc neizrokat un neiestādāt atpakaļ?

Janevica skaidroja: "Viņām ir tas periods jāizdzīvo, lai varētu ziedēt. Bet mums ir jāstāda vasaras puķes vietā. Mēs nevaram laicīgi sastādīt vasaras puķes, lai mums būtu skaistas dobes."

Ja tulpes stādītu lielās platībās, rīdziniekiem būtu vismaz pusvasaru jāskatās uz plikiem tulpju kātiem un nokaltušām lapām košu vasaras puķu vietā. Tādēļ Ziedoņdārzā pavasara sīpolpuķes sastopamas minimāli, – galvenokārt starp ziemcietēm līdzās Aleksandra Čaka piemineklim. Taču jautājums, vai pavisam atteikties no pavasara puķēm šajā Rīgas parkā, netiek apspriests.

"Rīgas dārzi un parki" mēdz ņemt vērā arī rīdzinieku iebildumus un ieteikumus – šopavasar pierādījums tam ir vērojams iepretim Latvijas Nacionālajai operai un baletam.

Šeit pirms vairākiem gadiem tika mainīts zīmējums puķu dobē pie operas, kas nebūt ne visos izsauca lielu sajūsmu.

Šogad tiem, kuriem nepatika, sirds var būt mierīga, jo dobē ir atgriezies vecais, labais klasiskais raksts. Proti, askētiskos apļus nomainījis tā dēvētais “ziedu paklājs”. Lai dobe izskatītos acij tīkama visos gadalaikos, apstādījumos vieta atrasta arī košumkrūmiem.

"Klāt liksim vasaras puķes, kas nāks klāt šiem dzīvžogiem. Katru gadu stādīsim to rakstu no jauna. Veidosim jaunus motīvus. Šogad veidots ļoti klasisks, domājot par to, ka dobe ir jauna, ka nav saaudzis vēl dzīvžogs, nav saaudzis zālājs. Tādēļ likām ļoti konkrētus augus, kas nepievils," skaidroja Janevica.

Pavisam jauna dobe Rīgā šopavasar izveidota uz "AB dambja" ap lielo Latvijas karogu. Puķudobe ir veltījums Ukrainai un, protams, tur sastādītas arī par Ukrainas simbolu uzskatītās saulespuķes.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti