4. studija

Cikos sāk darbu poliklīnika - plkst.8 vai plkst.7.45?

4. studija

Skumjā lapsu "brīvlaišana" Līgatnes dabas takās

Kam vajadzīgas sliedes, kuras sākas uz tilta un nekur neaizved?

Grasās demontēt tramvaja satiksmei paredzētās sliedes uz Zemitāna tilta

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 2 gadiem.

Daudziem autovadītājiem un kājāmgājējiem ir kāds jautājums par Zemitāna tiltu: kāpēc tur ir tramvaja sliedes un uz kurieni šīs sliedes mūs ved? Rīgas domes Satiksmes departamentā skaidroja, ka savulaik uz Pļavniekiem bija plānota tramvaja satiksme, taču šie plāni neīstenojās. Tagad paredzēts šīs sliedes demontēt. 

Sliedes uz Zemitāna tilta ir uzstādītas abos virzienos un klāj tilta vidusdaļu. Bet - kāda no tām jēga? Un - vai gadu gaitā tās jelkad ir tikušas izmantotas?

"Uz šī Zemitāna tilta, kad to 1985. gadā nodeva ekspluatācijā, lietošanā, tur bija izbūvētas šīs sliedes ar domu, ka tiks virzīta tramvaja satiksme uz Pļavniekiem, tomēr ne reizi šis tramvajs netika palaists, un šis projekts līdz galam netika īstenots. Sliedes netika demontētas ar domu, ka, iespējams, kādreiz tas [tramvajs] tiks palaists, bet tāpat šī te satiksme netika atvērta, netika palaista, un tagad, lai šīs sliedes demontētu, ir nepieciešams izstrādāt būvprojektu un tad veikt sliežu demontāžu.

Departaments nevarēja šīs te sliedes jaukt nost, jo tomēr tas, vai tiks palaists tramvajs vai netiks palaists tramvajs, ir atkarīgs no "Rīgas satiksmes"," stāstīja Rīgas domes Satiksmes departamenta pārstāve Lelde Rudzika.

Latviešu pulkveža Jorģa Zemitāna vārdā nosauktais tilts ar kopējo garumu 336 metri tika atklāts 1985. gada 30. decembrī. Kopš tā laika iecere par tramvaja līnijas izveidi no Rīgas centra līdz Pļavniekiem ir zaudējusi aktualitāti. Sapņi un ieceres pagaisa, bet sliedes palika.

"Departaments šī gada laikā ir plānojis uzsākt Zemitāna tilta projektēšanas darbus, tātad, tiks uzsākts būvprojekts, kā īstenošanas laikā arī tiks paredzēts šīs te tramvaja sliedes demontēt

un attiecīgi šis būvprojekts arī tiks īstenots, iespējams, 2023.-2024. gadā. Tā nav vienīgā tāda interesantā vieta ne tikai Rīgā, bet Latvijā kopumā, kur ir kaut kas iesākts, ir bijusi ideja un šī te ideja nav realizēta (..)," klāstīja pašvaldības pārstāve.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti