Akcijā velosipēdistus mudinās izmantot velojoslas

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 2 gadiem.

Ceļu satiksmes drošības kampaņā “Brauc ar galvu” velosipēdisti 16. un 17. jūnijā  tiks aicināti pārvietoties pa velojoslām vai veloceļiem vietās, kur tās pieejamas, nevis izmantot ietvi vai brauktuvi, informēja kampaņas organizatori.

Lai mudinātu velobraucējus izmantot viņiem paredzēto infrastruktūru, apvienības “Pilsēta cilvēkiem” pārstāvji 16. un 17. jūnijā no pulksten 16.00 Rīgā informatīvā akcijā uzrunās velosipēdistus, kas pārvietojas pa Aleksandra Čaka ielas ietvi, aicinot viņus turpmāk izvēlēties ielā ierīkoto velojoslu.

“Pārvietojoties pilsētā, īpaši galvaspilsētā, kur satiksme ir ļoti intensīva, katram satiksmes dalībniekam ir jārūpējas par savu un apkārtējo drošību. Pilsēta nepārtraukti attīstās, un, pielāgojoties pieaugošajam velosipēdistu skaitam, tiek ierīkota atbilstoša infrastruktūra. Tikai īpašos gadījumos – intensīvas satiksmes vidē, apgrūtinātos vai bīstamos braukšanas apstākļos – velosipēdisti var izmantot arī ietvi, tomēr jāatceras, ka uz tās priekšroka vienmēr ir gājējiem.

Tātad izmantot veloinfrastruktūru, kur tāda ir pieejama, ir ne tikai pareizāk, bet arī drošāk gan gājējiem, gan pašiem velosipēdistiem,”

skaidroja VAS “Ceļu satiksmes drošības direkcija” Komunikācijas departamenta vadītāja Ilze Šipkēvica.

Novērojumi liecina, ka ne vienmēr velobraucēji izmanto pilsētas ielās izveidotās velojoslas vai veloceļus, to vietā izvēloties braukt pa ietvi, tādējādi apdraudot vismazāk aizsargātos ceļu satiksmes dalībniekus – gājējus, norādīja kampaņas organizatori.

Lielākā daļa velosipēdistu (82 %) uzsver, ka, lai uzlabotu velobraucēju drošību uz ceļa, svarīga ir droša un ērta velobraukšanai piemērota infrastruktūra, ar datiem iepazīstināja kampaņas organizatori. Vienlaikus teju puse (41 %) velobraucēju atzīst, ka regulāri brauc pa brauktuvi, kaut blakus ir veloceļš vai velojosla. Novērojumi liecina, ka nereti velosipēdisti dod priekšroku arī braukšanai pa ietvi, neskatoties uz to, ka līdzās ir velojosla.

Lai veicinātu ceļu satiksmes dalībnieku drošību, CSDD īsteno sociālo kampaņu “Brauc ar galvu”. Kampaņā tiek uzrunāti gan velosipēdisti, gan autovadītāji, aicinot satiksmes dalībniekus uz savstarpēju cieņu. “Brauc ar galvu” aktualizē gan rakstītos, gan nerakstītos ceļu satiksmes drošības aspektus, kā arī piedāvā ieteikumus, kā pēc iespējas ērtāk un drošāk izmantot pilsētvidi un ceļus ārpus tās. Informatīvie un izglītojošie kampaņas materiāli pieejami vietnē www.braucargalvu.lv.

Satiksmes drošības sociālo kampaņu “Brauc ar galvu” organizē CSDD sadarbībā ar apvienību “Pilsēta cilvēkiem”, Valsts policiju, SIA “Rīgas satiksme”, apdrošināšanas sabiedrību “ERGO” un vadošo degvielas mazumtirgotāju “Circle K”.

Akcijas laikā 16. un 17. jūnijā apvienības “Pilsēta cilvēkiem” pārstāvji uzrunās velosipēdistus, kas pārvietojas pa ietvi, atgādinot viņiem par drošas braukšanas pamatprincipiem. Kampaņas laikā uzrunātie velobraucēji tiks arī informēti par iespēju veikt velosipēda un skrejriteņa komplekso apdrošināšanu, ko piedāvā apdrošināšanas sabiedrība “ERGO”. Kā pateicību par sarunai veltīto laiku uzrunātie velobraucēji varēs baudīt bezmaksas kafiju “Circle K” degvielas uzpildes stacijās. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti