4. studija

4. studija. Vārnas un 7. tramvaja līnija

4. studija

Kāpēc privātās un valsts medicīnas pakalpojumu nesaskaņotības dēļ maksāt nākas pacientam?

Vai jaunā dizaina atkritumu tvertnes spēj savaldīt galvaspilsētas vārnas?

Vārnām Rīgas parkos arī daļēji slēgtās urnas nav šķērslis atkritumu izvandīšanai

Skaisti sakoptie Rīgas parki un visapkārt izmētātie atkritumi – visai ierasts skats, par kuru visbiežāk atbildīgas vārnas vai kādi citi nelūgti viesi. Kā izrādās, daļēji slēgtās atkritumu tvertnes, ko tagad izvieto parkos, nebūt nav apgrūtinājušas vārnu pārtikas meklējumus, vēstīja Latvijas Televīzijas raidījums "4. studija".

Raidījuma skatītājs Ralfs norādīja: "Uzvaras parkā uzstādītas kārtējās miskastes, kur putni visu saturu izvelk ārā! Vai tiešām vēl nav sapratuši, kādām jābūt miskastēm? Tikpat labi tās varētu tur nebūt!"

Savukārt Solveiga vēstīja: "Runa ir par nelielajām atkritumu tvertnēm pie soliņiem. Bēdīgs ir skats, kad pie operas, Vērmanes parkā, Ziedoņdārzā, Bastejkalnā vārnas vandās pa miskastēm un izmētā to saturu uz visām pusēm. Vai tiešām pašvaldībā nav risinājuma, piemēram, miskastes ar vāku? Ticu, ka tas atrisinātu šo problēmu un vide vienmēr būtu sakopta."

Uzņēmumā "Rīgas meži", kas ir minēto teritoriju apsaimniekotājs, raidījumam apgalvoja, ka jau pēdējos 4–5 gadus sadarbībā ar Rīgas domi uzmanība esot īpaši pievērsta tieši atkritumu tvertņu sakārtošanas jautājumam.

SIA "Rīgas meži" Stratēģiskās komunikācijas un sabiedrisko attiecību daļas vadītāja Ieva Bērziņa sacīja: "Skaidrs ir viens, ka atvērtā tipa urnas Rīgā nav vēlamas gan dažādu dzīvnieku, gan diemžēl arī, jāsaka, cilvēku dēļ, kuri nereti atkritumu urnās meklē arī izsmēķus."

Interesanti, ka jauno daļēji slēgto tvertņu dizainu, par kurām vārnas izrāda tik pastiprinātu uzmanību, "Rīgas mežu" daļas "Dārzi un parki" speciālisti izstrādājuši, domājot par funkcionalitāti un ņemot vērā atkritumu savākšanā iepriekš gūto pieredzi,

gan – lai putniem apgrūtinātu piekļūšanu, gan – vienlaikus nodrošinot ērtu atkritumu izmešanu. Svarīgi esot arī, lai tvertnes iederētos vidē.

"Pagājušajā gadā mēs uzstādījām 70 jauna tipa atkritumu urnas ar šiem jumtiņiem un arī paliktņiem, kur likt depozītu iepakojumus. Tās ir labas urnas, un, jāsaka, ka tām tiek mazāk klāt arī vārnas. Bet nu jāskatās, kā vēl šīs atkritumu tvertnes Rīgas pilsētā varētu uzlabot," sacīja Bērziņa.

Runājot par Uzvaras parka urnām, viņa skaidroja, ka tur tās ir citādākas un, salīdzinot ar Rīgas centrā uzstādītajām, – arī vaļējākas.

Vienlaikus "Rīgas mežu" pārstāve norādīja – pēc iestādes novērotā, vārnu pilsētvidē esot kļuvis vairāk. Droši vien tāpēc, ka tām te ir ko ēst, viņa secināja.

Vaicāta, vai ir kādi priekšlikumi, kā tūrisma un atpūtas sezonai tuvojoties, šo atrisināt, Bērziņa norādīja: "Šajā gadā mēs esam plānojuši uzstādīt vēl 40 jaunas [tvertnes]. Pagājušogad galvenokārt pilsētas centrā izvietojām, šogad iesim arī uz apkaimēm, bet, protams, atkritumu urnu visā Rīgas pilsētā un arī mūsu apsaimniekotajās teritorijās ir tūkstošiem, un tas, ka mēs izvietojam vairāk nekā 100 jaunas, neko nenozīmē."

Viņa arī piebilda: "Protams, mums visiem kopā ir jādomā par nākotni, kā mēs visi kopā gudrāk par vārnām pratīsim apsaimniekot savā teritorijā esošos atkritumus."

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti