Mežaparkā un Sarkandaugavā nozāģētas bīstamās papeles – to vietā stādīs priedes

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 1 gada.

Pašvaldības SIA "Rīgas meži" pabeigusi bīstamo papeļu zāģēšanu uzņēmuma apsaimniekotajās teritorijās – kultūras un atpūtas parkā "Mežaparks", pie Lēdurgas ielas un Sarkandaugavā starp staciju un kapiem, informēja pašvaldības uzņēmumā.

Bīstamie koki apmēram 6 hektāru platībā nozāģēti, atsaucoties iedzīvotāju aicinājumam, kā arī ievērojot Valsts meža dienesta sanitāro atzinumu un Nacionālās kultūras mantojuma pārvaldes atzinumu. Speciālisti konstatēja, ka papeles, kuru vidējais vecums bija apmēram 65 gadi, bija kritiskā stāvoklī.

Darbu laikā abās teritorijās tika saglabāti visi augstvērtīgie un veselie koki, pamatā bērzi un priedes. 

Šobrīd "Rīgas meži" piedāvā iedzīvotājiem pieteikties ciršanas atlieku savākšanai bez maksas. Plašāka informācija pieejama "Rīgas mežu" mājaslapā šeit. Gadījumā, ja pēc ciršanas atlieku vākšanas mežā būs vēl daudz koku zaru, sprunguļu u.c., uzņēmums plāno pieteikt šīs teritorijas aprīlī plānotajai Lielajai talkai.

Pašlaik no ciršanas atliekām ir atbrīvota lielākā daļa teritorijās esošo celiņu. Savukārt, kad zemsedze kļūs sausāka, plānots sakārtot celiņus, pa kuriem meža kopšanas darbu laikā pārvietojās tehnika.

"Mežaparka" Lielajā laukumā vēl pagaidām atrodas nocirsto koku zari. Tos tuvākajā laikā plānots sašķeldot un atbrīvot laukumu.

2023. gada gada rudenī abās teritorijās, kas atbrīvotas no bīstamajām papelēm, tiks sagatavota augsne. Un nākamā gada pavasarī kopā ar vietējiem iedzīvotājiem plānots stādīt priedītes, kas izaudzētas "Rīgas mežu" kokaudzētavā "Norupe".

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti