Rīgas pašvaldība aicina sausuma laikā nepļaut zāli un laistīt kokus

Ieilgušā sausuma un karstā laika dēļ Rīgas pašvaldība aicina iestādes, uzņēmumus un iedzīvotājus pagaidām atturēties no zāles pļaušanas, kā arī iespēju robežās laistīt kokus un apstādījumus, informēja Rīgas pašvaldības Ārējās komunikācijas nodaļas projektu koordinators Mārtiņš Vilemsons.

Pašvaldībā informēja, ka Rīgas pilsētas izpilddirektors Jānis Lange šonedēļ nosūtījis vēstuli pašvaldības uzņēmumiem un departamentiem ar aicinājumu nodrošināt ilgtspējīgu zāliena apsaimniekošanu un saimnieciski rīkoties ar pašvaldības, iedzīvotāju un namīpašnieku līdzekļiem, zaļās teritorijas uzturēšanai nodrošinot zāliena papildu laistīšanu, bet pļaušanu veikt tikai izteikti nesakoptu teritoriju sakopšanai.

Rīgas pašvaldības saistošie noteikumi nosaka, ka neapbūvētās nekustamo īpašumu teritorijās zāle jāpļauj krietni retāk. Zāles garums nedrīkst pārsniegt 20 centimetrus tikai 2 metrus platā zonā uz katru pusi no publiskā lietošanā esošām piebrauktuvēm, piebraucamajiem ceļiem, autostāvvietām, gājēju ietvēm, gājēju ceļiem un laukumiem. Visu pret publisku vietu vērsto teritoriju var pļaut ne retāk kā divas reizes gadā.

Savukārt uzņēmuma "Rīgas meži" daļas "Dārzi un parki" vadītājs Aigars Pencis norādīja, ka tik sausi Rīgas dārzi un parki jūnijā vēl līdz šim nekad nav bijuši.

Viņš sacīja, ka augiem ļoti nepieciešams lietus, jo tikai tas spēj tiem dot nepieciešamo spēku, krāsu un košumu.

"Dārzu un parku" darbinieku prioritāte šobrīd ir puķu dobju, apstādījumu un jauniestādīto kociņu laistīšana. Pašvaldībā norādīja, ka šie darbi tiek veikti ar 12 tehnikas vienībām, no kurām daļa ir pielāgota puķu, krūmu un koku laistīšanai. Darbus uzņēmums iespēju robežās organizē divās maiņās no rīta un vakarā.

Rīta darbi dārzos un parkos tiek sākti sešos no rīta, bet vakara laistīšana sākas pēc sešiem, kad saules starojums nav tik intensīvs. Augi apstādījumos tiek arī regulāri "pabaroti" ar tiem nepieciešamajām vielām, norādīja Rīgas pašvaldība. 

KONTEKSTS:

Saskaņā ar Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra informāciju no maija sākuma līdz jūnija pirmās dekādes beigām nokrišņu daudzums ir bijis mazākais novērojumu veikšanas laikā – jau tagad daudzos Latvijas novados ir ekstremāls sausums.

Zemkopības ministrs Didzis Šmits ("Apvienotais saraksts") intervijā Latvijas Radio sacīja, ka Latvija nav tālu no ārkārtas situācijas izsludināšanas lauksaimniecībā sausuma dēļ. Vienlaikus Šmits pauda, ka Latvijas lauksaimnieki var cerēt uz Eiropas atbalstu kompensācijās. Zemkopības ministrija kopā ar Latvijas Lauku konsultāciju un izglītības centru izpētījusi, ka raža šogad varētu būt par 19% mazāka nekā ierasts, ja lietus nebūs arī visu jūniju.

Pašreizējās laika prognozes liecina, ka gan brīvdienās, gan nākamās nedēļas laikā Latvijā biežāk parādīsies lietus mākoņi, tomēr visu valsti aptverošs, bagātīgs lietus nav gaidāms.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti