4. studija

Vai pie Brīvostas tiek apdraudēta tranzīta plūsma un iedzīvotāju drošība?

4. studija

4. studija. Applūduši dzīvokļi un Centrāltirgus stāvvieta

Vai Tallinas iela Rīgā pēc puķupodu uzstādīšanas kļuvusi skaistāka un drošāka?

Autovadītājiem Rīgā skatu aizsedz masīvi puķpodi; dome norāda – tos vēl pārvietos

Īsi pirms ziemas sezonas iestāšanās Tallinas ielas un Avotu ielas apkaime Rīgā piedzīvoja pārmaiņas – veikti labiekārtošanas darbi, tostarp uz ietvēm, kas ne tik sen tika atbrīvotas no automašīnām, dodot plašumu gājējiem, parādījušies milzu objekti – puķupodi jeb tvertnes lielākiem augiem un zaļumiem. Skatītājs, kurš vērsās Latvijas Televīzijas (LTV) raidījumā "4. studija" uzskata, ka tagad nogriezties no Krāsotāju ielas uz Tallinas ielu ir krietni bīstamāk, jo šeit izvietotie puķpodi pasliktina redzamību un līdz ar to – satiksmes drošību.

Rīgas domes (RD) Ārējās komunikācijas nodaļas Projektu koordinatore Edīte Matuseviča skaidroja, ka vietās, kur tagad izvietoti puķu podi, nākotnē ir iecere stādīt kokus.

"Iepriekš puķu podu vietā atradās automašīnas, un, teiksim kā ir, automašīnas arī nebūt neatviegloja redzamību šajā krustojumā, un patiesībā puķupodi nebūt nav sliktāks variants kā novietotās automašīnas iepriekš. Tāpat starp puķupodiem ir atstātas pietiekami lielas atstarpes," norādīja Matuseviča.

"4. studija", filmējot to, kā autovadītāji groza kaklu, lai izbrauktu uz Tallinas ielas, tomēr diezgan uzskatāmi pārliecinājās, ka šo masīvo veidojumu dēļ redzamība nebūt nav uzlabojusies.

Gluži pretēji – redzamības zona, kas radusies, atbrīvojoties no mašīnām, atkal aiztaisīta ciet, turklāt – ir kur krāties sniega kupenām, kas redzamību ierobežo vēl vairāk.

Savukārt Matuseviča uzsvēra, ka RD Ārtelpas un mobilitātes departamenta darbinieki, uzstādot šos puķupodus, ir izvērtējuši, lai autovadītājiem nogriešanās būtu droša. Tāpat viņa atgādināja, ka uz Tallinas ielas ātruma ierobežojums ir 30 km/h, un uz Krāsotāju ielas satiksmes intensitāte nav liela.

"Puķupods, kas ir izvietots vistuvāk krustojumam, ir novietots pietiekami tālu, lai tā redzamība būtu iespējama," teica Matuseviča.

Tomēr "4. studijas" aptaujātie iedzīvotāji atzina, ka redzamība vēl vairāk varētu būt traucēta vasarā, kad iestādītie augi sakuplos.

Tikmēr Rīgas domē mierināja, ka puķupodi vēl nav izvietoti "tur, kur tiem jābūt". "Šīs nedēļas laikā tas notiks, un tad, protams, pašvaldība ir gatava uzklausīt iedzīvotāju viedokli un atgriezenisko saiti, un tad nepieciešamības gadījumā šos puķupodus var pārvietot bez papildu izmaksām," teica Matuseviča.

Labiekārtošanas darbi Tallinas ielas posmā no Aleksandra Čaka līdz Jāņa Asara ielai izmaksāja 262 tūkstošus eiro. Šo summu veido soliņi, puķu podi ar apstādījumiem, atkritumu tvertnes, velostatīvi un augi. Viens lielākā izmēra puķu pods bez apstādījumiem izmaksā 1732,50 eiro.

"Jāatzīst, ka sākotnēji tos bija paredzēts izvietot uz brauktuves, nevis uz ietves, tieši satiksmes mierināšanas dēļ.

Šobrīd tie ir pagaidām novietoti uz ietves, bet potenciāli tos varētu novietot sākotnēji iecerētajā vietā uz brauktuves," atklāja Matuseviča.

Turpmākajos gados paredzēts labiekārtot arī citas Rīgas ielas, un šis esot izmēģinājums.

"No šī labiekārtojama varēsim gūt kaut kādas mācības. Ja tie puķu podi ir pārāk lieli, tad tie tiks pārvietoti, precīzāk, uzstādīti mazāki un pārvietoti kaut kur citur, bet šobrīd puķu podi gājējiem netraucē," skaidroja Matuseviča.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti