Panorāma

Mežu īpašnieki pieprasa lielākas kompensācijas

Panorāma

Panorāma

Izkops 70 hektāru Šmerļa meža

Šmerļa mežs būs: satrauktos rīdziniekus aicina neraizēties par kopšanas darbiem

Šmerļa mežā Rīgā notiek kopšanas darbi – SIA "Rīgas meži" plāno izkopt 70 hektārus, lai mežs būtu pievilcīgāks atpūtai. Tomēr dažus rīdziniekus darbi mežā satraukuši. 

Darbi Šmerļa mežā notiek kopš decembra, bet pagājušās nedēļas nogalē sāka rūkt arī jaudīga tehnika, ko iedzīvotāji pamanīja uzreiz. 

SIA "Rīgas meži" pārstāvji uzsvēra – meža kopšana notiek atbilstoši apsaimniekošanas plānam – radīt labvēlīgus apstākļus pilsētnieku atpūtai. Lai mežs būtu pārredzams un ainaviski pievilcīgs, izzāģē krūmus un kokus, retina arī priedes, lai tās savstarpēji nekonkurētu un īpaši palīdzētu vecākām priedēm augt vēl lielākām.  

SIA "Rīgas meži" Mežsaimniecības daļas vadītājs Jānis Ģērmanis norādīja: "Tas saistīts ar nepieciešamību šim mežam dot iespēju dabiski atjaunoties. Tāpēc ir nepieciešams, radīt vairāk brīvas vietas, vairāk gaismas, lai kokiem būtu vairāk telpas augt, tad nepieciešams izretināt valdošo koku stāvu."

Šmerļa mežs bija un būs. To par parku nepārveidos. Būs gan skrajākas, gan paliks nesakoptas vietas. Ir ņemts vērā, ko iedzīvotāji teikuši aptaujās, uzsvēra "Rīgas mežu" pārstāvis.   

Ģērmanis atzīmēja: "Lielāka daļa [cilvēku] ir tādi, kam ir svarīgi, ka viss ir pārredzams un nebaidās, ka aiz krūmiem slēpjas kāds burlaks, un ir cilvēki, kuriem patiks tas apēnotais – krūmiem aizaugušā taciņa, kur viņš skrien."

Par meža kopšanu bijušas trīs sabiedriskās apspriedes, diskusijas ar iedzīvotājiem, vides ekspertiem un nevalstisko organizāciju pārstāvjiem. 

"Labi saprotam, ka ne visi var ierasties, tāpēc efektīvākais veids, kā informēt sabiedrību, mēs uzskatām, – ir ar fiziski izliktām zīmēm, vides plakātiem, kurus mēs savlaicīgi pirms darbu veikšanas izvietojām. Ir cilvēki, kas uztraucas, piemēram, par vistu vanaga ligzdām, kas te ir, – divas. Par kurām mēs zinām, un cilvēki raksta, vai mēs zinām un esam ņēmuši vērā. Jā, mēs esam ņēmuši vērā, bet vienmēr var būt situācijas vai kādas lietas, par ko nezinām. Visas izskatīsim," pauda "Rīgas mežu" pārstāvis. 

Koku ciršana ir pabeigta. Tagad izved kokmateriālus un sāk savākt zarus. Tas jāpabeidz līdz aprīļa vidum. Kad mežs kļūs sausāks, izlīdzinās rises un izbraukātās vietas. Atpūtnieku ērtībām sakārtos celiņus, novietos soliņus un atsevišķās vietās arī galdus. 

Iepriekšējos gados šādi sakopts arī Juglas un Biķernieku mežs. Tuvākajos gados līdzīgi mežistrādes darbi varētu notikt vēl vairākās Rīgas vietās. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti