Dienas ziņas

Bērni veido sajūtu taku

Dienas ziņas

Tūkstošiem ticīgo pulcējas Tautas Krusta ceļā

Valmierā atvērta piedzīvojumu taka

Video: Valmieras piedzīvojumu taka aizrauj ar trošu nobraucienu pāri Gaujai

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 8 gadiem.

Vasaras sezonā cilvēki īpaši iecienījuši laivošanu Gaujā, bet nu Valmierā ir iespēja Gauju ieraudzīt arī no putna lidojuma. Gaujas stāvajos krastos atvērta piedzīvojumu trase kokos ar garāko troses nobraucienu Latvijā.

Piedzīvojumu taka kopumā gandrīz 600 metru garumā un 5-8 metru augstumā vijas cauri gandrīz visam Gaujas stāvo krastu sajūtu parkam. Tā īpaša ne tikai ar modernajām sakabes sistēmām, bet ar iespēju ieraudzīt Gauju no putna lidojuma, izmēģinot Latvijā garāko nobraucienu ar trosi.

"Tas ir vienīgais Latvijā tāds brauciens pāri Gaujai, kas ir arī samērā, diezgan garš - viens ap 190, otrs ap 120 metriem. Tur labos apstākļos var sasniegt ātrumu līdz 40 kilometriem stundā," stāsta trases pārzinis Toms Žentiņš.

Piedzīvojumu trasi labprāt izbauda arī ārzemnieki, kuri vēlas ne tikai apskatīt Latvijas dabu, bet izbaudīt asākas izjūtas. "Sākumā ir grūti, laist vajag, bet, kad pārlaidīsi, viss viegli, viss atvieglojas, bet ļoti forši, adrenalīns. Pirmo reizi izmēģināju šādu atrakciju. No sākuma likās nedaudz grūti, bet ļoti patika pārbrauciens pār upi. Visgrūtākais ir sākumā, kur ir kā kāpnes striķos iekārtas, tās visgrūtākās un visvairāk, protams, patīk nobrauciens pāri Gaujai, kas ir turp un atpakaļ," pastāstīja tūristi Ilmars un Gokalps no Turcijas.

Prioritāte, veidojot šo taku bijusi ne tikai inovatīvas idejas, bet arī drošība.

Šī ir pirmā taka Latvijā, kurā tiek izmantotas Šveices drošības sistēmas, kuras pastaigas laikā nav iespējams patvaļīgi atāķēt no drošības troses.

Drošības sistēma tiek pieslēgta pašā trases sākumā un to noņemt iespējams tikai trases beigās.

"Tradicionāli citiem parkiem parasti viņi kabinās ar divām karabīnēm un iet uz augšu, un līdz ar to cilvēki redz tās vietas, kur viņi drošinās un, varbūt, bet mums drošība pārsvarā iet gar galvai, vai virs galvas līmeņa. Bet, ja runā par fizisko vai ekstremitāti, tad šī ir vieglāka un tiešām baudāma," pastāstīja trases instruktors Edgars Savickis.

Lai gan piedzīvojumu taka atvērta vien nepilnas divas nedēļas, interese par to ir liela un dienā instruktori tai cauri izved vairākus desmitus grupu.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti