Dienas ziņas

Daugavpilī – varas maiņa

Dienas ziņas

Burtnieku novadā – varas maiņa

Velomūziķi dodas pieskandināt Sēliju

Velomūziķi šogad dodas pieskandināt Sēliju

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 6 gadiem.

Nostaigāt ceļu no Indras līdz Papei. Tāda bija mūziķa Kārļa Kazāka sākotnējā ideja, kas nu jau sesto gadu īstenojas kā muzikāls ceļojums ar velosipēdiem. Šo gadu laikā nobraukti jau ap 3000 kilometru un dziesmas skandētas vairāk nekā 40 vietās. Šogad mūziķu ceļš vedīs uz Sēliju, bet pirmie muzikālo baudījumu saņēma rundālnieki.

Velomūzikas stāsts sākās 2012. gadā Staburagā. Kopš tā laika ik vasaru pulciņš vairāk vai mazāk zināmu radošu cilvēku nedēļas garumā mūziku iemaina pret naktsmājām. Mūziķi jau vairākas reizes ceļojuši pa Kurzemi un Latgali, bet šovasar nolēmuši pieskandināt Sēliju.

"Katrā Latvijas vietā ir ļoti dažādi cilvēki, bet viņi visi mums patrāpījušies ļoti laipni, atsaucīgi un viesmīlīgi," atzina mūziķis Māris Bīmanis.

"Mēs esam palikuši mazliet gudrāki riteņbraukšanā, bet līdz ar to mēs varam atļauties mazāk braukt pa ceļiem. Šodien mēs Vecsvirlauku atradām caur mežu. Bridām pāri grāvjiem, kur kādreiz ir bijuši ceļi. Tā ir viena puse, ka mēs meklējam vietas.

Otra puse ir tie vakari ar cilvēkiem un dziesmām. Mēs mainām mūziku pret naktsmājām. Tas gan nemainās," sacīja velomūzikas idejas autors, mūziķis Kārlis Kazāks.

Pirmās naktsmājas un arī koncerts vēl bija Zemgalē Rundāles ''Baltajā mājā''. Un, lai gan cilvēku sanāca tik daudz, ka īsti pat vietas visiem nepietika, skaļruņi un prožektori izpalika. Arī skanējumam tikai tas, ko var piesiet pie velosipēda un pašu balsis.

"Mums ir kaut kāds kodols ar tām dziesmām, ko mēs esam biežāk spēlējuši, bet atkarībā no tā brīža sajūtām mēs varam pamainīt  programmu. Mēs spēlējam pēc sajūtām," piebilda Bīmanis.

Velomūzikas tūre notiek jau sesto gadu, un šogad tā noslēgsies 2. jūlijā Kaplavas pusē.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti