Kultūras ziņas

Māksla par pieejamu cenu?

Kultūras ziņas

Stilīgais trombonists Vairis Nartišs

Iespēja uzvilkt latviešu mākslu

Tapusi laikmetīgās mākslas iedvesmota T-kreklu kolekcija

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 9 gadiem un 6 mēnešiem.

Fonds "Mākslai vajag telpu" sadarbībā ar starptautiski atzīto modes dizaineru Ati Artemjevu radījuši jaunu, laikmetīgās mākslas iedvesmotu T-kreklu kolekciju, kas veidota ar mērķi iepazīstināt sabiedrību ar spilgtākajiem Latvijas mūsdienu mākslinieku darbiem.

Projektā iesaistījušies tādi pazīstami mākslinieki kā Arnis Balčus, Katrīna Neiburga, Daiga Krūze, Ilze Avotiņa, Paula Zariņa, Kristīne Luīze Avotiņa, Paulis Liepa, Kristians Brekte, Māra Viška, Vija Zariņa, Ritums Ivanovs, Agate Apkalne, Ieva Iltnere un Jana Briķe.

Kā norāda fonda "Mākslai vajag telpu" pārstāve Katrīna Leiškalne, projekta mērķis ir ne tikai popularizēt talantīgākos Latvijas mākslas pārstāvjus, bet arī turpināt sabiedrisko diskusiju par Laikmetīgās mākslas muzeja nepieciešamību, kā arī veicināt interesi par mūsdienu aktualitātēm laikmetīgās mākslas procesos.

"Iegādājoties mākslinieciskā dizaina T-kreklu, tā jaunais īpašnieks varēs lepoties ne tikai ar ekskluzīvu modes dizaina elementu, bet arī ar ideju un vērtībām, ko tas pārstāv. Mēs ceram, ka mākslas dizaina T-kreklu kolekcija veicinās veselu kustību latviešos, kuri vēlas atbalstīt mūsu talantīgos māksliniekus, vienlaicīgi publiskajā telpā aktualizējot jautājumu par Laikmetīgās mākslas muzeja nepieciešamību. Tēlaini izsakoties, krekls simbolizē laikmetīgo mākslu, kas pašlaik ir pieejama ļoti ierobežotam cilvēku skaitam, bet mūsu spēkos ir to "izvilkt no skapja" un dot sabiedrībai iespēju iepazīties ar mūsu talantīgo mākslas pārstāvju veikumu, kā arī radīt pieprasījumu pēc laikmetīgo kultūras vērtību pieejamības ikvienam Latvijas iedzīvotājam," saka Katrīna Leiškalne.

T-kreklu kolekcijas dizaina autors ir Atis Artemjevs - modes mākslinieks ar starptautiski atzītu grādu modes zinātnē, kas iegūts prestižajā Milānas "Istituto Marangoni".

T-kreklu kolekcija ir ekskluzīva - pārdošanā būs pieejams vien ierobežots vienību skaits.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti