4. studija

Kā steidzamības kārtā sazināties ar pasažieri uz prāmja?

4. studija

Gunta Eniņa lielais notikums

Asini slidas - ziema klāt!

Slidot Rīgā vai Ādažos – vietas, kur ziemas priekus baudīt bez maksas

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 6 gadiem.

Janvāra vidū var just, ka Latvijā beidzot ir iestājusies ziema, kad var nodoties ziemas priekiem – slidošanai un slēpošanai. Gan Rīgā, gan ārpus tās – tuvējos Ādažos ir vietas, kur ziemas priekus var baudīt bez maksas, vēsta Latvijas Televīzijas raidījums "4. studija".

Daži par labu slidotavu ir atzinuši aizsalušos kartupeļu laukus, apledojušos zemes ceļus, vai ezerus. Taču netrūkst arī mākslīgi izveidotu slidotavu – lielākā šāda slidotava Latvijā ir Ādažos.

"Izmērs slidotavai, kur var slidot, sasniedz 7000 kvadrātmetru. Faktiski ir 12 celiņi taisni, deviņi pa apli. Tas nozīmē, ka šeit atpūsties varēs un izbaudīt slidotavu jebkādos variantos – spēlēt hokeju, slidot, parunāt, pačalot," teica Ādažu novada domes Sporta daļas vadītājs Pēteris Sluka.

Lielās slidotavas sagatavošana nebūt nav bijusi viegla. "Mēs audzējam ledu ar hidrantu, ar lielo ugunsdzēsēju šļūteni gājām pa apli. Šeit mēs nogājām, lai to ledu uzlietu. 12 apļi ir noieti," sacīja Sluka.

Savukārt Rīgā jau kopš Ziemassvētkiem darbojas slidotava pie Rīgas Kongresu nama. Tās darba laiks ir no plkst. 10 līdz plkst. 22, stāstīja Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departamenta pārstāve Indra Vilde.

"Tā, kā ir iestājušies ziemai raksturīgi laika apstākļi, tad Rīgā būs vairākas slidotavas, kas iedzīvotājiem būs pieejamas.

Tās būs Uzvaras parkā, pie Rīgas 84 vidusskolas, pie reģionālā sporta centra Sarkandaugavā un pie reģionālā sporta centra Ķengaragā (..)," teica Vilde.

Slidotava pie Rīgas 84 vidusskolas būs pieejama tikai pēc 20. janvāra, jo šo sestdien hokeja klubs "Rīgas Dinamo" tur aizvada spēli atklātā hokeja laukumā.

Bet arī slēpot gribētāji var saspicēt ausis.

"Uzvaras parkā var jau slēpot, jo sniegs ir saražots jau pagājušajā nedēļā, un tagad jau darbojas mazais aplītis. Slēpošanas iespējas ir arī Lucavsalā un plānojam, ka arī Anniņmuižas mežā sniegu varēs sapūst un slēpošanas trasi nodrošināt," stāstīja Vilde.

Ja ir savs inventārs, tad visas minētās slidotavas un slēpošanas trases ir pieejamas bez maksas. Ja inventāra nav, tad to par samaksu var iznomāt.

Aktuālā informācija par slidotavām un slēpošanas trasēm Rīgā pieejama vietnē "www.sports.riga.lv".

Rīgā ir arī citas slidotavas, taču tajās gan ir jāmaksā, piemēram, "Lido" slidotava, Grīziņkalna slidotava, kur ziemas prieku baudītāju netrūkst.

"Cilvēki ir noilgojušies pēc balta, pēc sala, pēc slidotavas. Apmeklējums jūtami labs. Atvērties mēs jau paspējām svētdien, jo mums ļoti paveicās. Sestdienas naktī uz svētdienu piesala beidzot, un rūķīši strādāja visu nakti," teica Grīziņkalna slidotavas pārstāvis Ainārs Žēbers.

Slidot gribētājiem iespēju netrūkst, slidotavu ir daudz – vajag tikai gribēt slidot, un jācer, ka temperatūra ārā turēsies mīnusu grādos.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti