Rīta Panorāma

Laika ziņas

Rīta Panorāma

Telefonsaruna ar Līgu Meņģelsoni

Slēpošanas trases riskē un pūš sniegu

Slēpošanas trases riskē un pūš sniegu jau novembra vidū

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 7 gadiem.

Šoruden slēpot gribētāji neparasti agri varēja atklāt jauno sezonu. Gatavas tam bija arī dažas slēpošanas trases, kas jau novembra pašā sākumā sāka pūst sniegu.

Pagājušajā nedēļā slēpotāju un snovotāju straumes plūda uz tām trasēm, kuru īpašnieki bija noriskējuši un sapūtuši sniegu.

Tomēr netālu esošajā Reiņa trasē ar bažām skatās debesīs. Slēpot pagaidām vēl var, taču ir jautājums - cik ilgi?

Lai gan iepriekšējā sezonā trase bija gatava slēpošanai tikai janvārī, bet šogad jau novembrī, šoreiz sinoptiķi esot pievīluši.

„Laika prognozes visu laiku mainās,” norāda Reiņa trases vadītāja Līva Legzdiņa. „Prognozes paredzēt precīzi nevar par vienu dienu uz priekšu. Solīja lielus mīnusus, kas līdz galam nepiepildījās, toties plusi šobrīd piepildās, un es ceru, ka plusi drīz nomainīsies pret mīnusiem. Iepriekš sinoptiķu solījuši vēsāku laiku,” pauž Legzdiņa.

Ja izdosies sniega segu saglabāt līdz 18. novembra brīvdienām, tad viss būs kārtībā, ja nē, tad sniega pūšana būs radījusi tikai zaudējumus.

Tikmēr Siguldas pilsētas trase jauno sezonu tā arī nepaspēja uzsākt. Tā ir lielāka, tāpēc sniega pūšana te izmaksā dārgāk.

"Gandrīz visos kalnos izmanto mākslīgo sniegu, jo dabīgais sniegs pie mums paliek arvien mazāk, mazāk un mazāk. Tāpēc tiek meklēti veidi, kā saražot sniegu uz kalna. Laiks ir ierobežots, nav temperatūras. Kurš paspēj ātrāk, labāk, tas ir vinnētājs. Lēti tas nav – galvenie resursi ir ūdens un elektrība. Turklāt, kā jūs zināt, elektrības tarifi no augusta ir augšā, un tas mūsu sezonas biznesā ir vēl viens apgrūtinājums,” saka Siguldas pilsētas trases direktors Vents Balodis.

Neskatoties uz to, lielākā daļa slēpošanas trašu biļešu cenas šogad nav palielinājušas. Kūstošajos Siguldas kalnos šobrīd var sastapt ne vien slēpotājus, bet arī velosipēdistus.

Tās trase, kuras jau paspējušas vērt savas durvis apmeklētājiem, strādā īsāku laika periodu dienā nekā kārtīgā ziemas laikā un visai biezo sapūsto sniega segu cenšas pietaupīt brīvdienām, kad gaidāms lielāks pieplūdums ar ziemas prieku baudītājiem.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti