Sarunu festivāls «Lampa» iesildās Daugavpilī ar trīs lekcijām

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 8 gadiem.

Sestdien, 30.aprīlī, sarunu festivāls "Lampa" turpinās festivāla iesildošo pasākumu sēriju, izaicinot Daugavpils iedzīvotājus ar sarunām par brīvību, radošumu un atbildību. Pasākums notiks visas dienas garumā no plkst. 14 Daugavpils Marka Rotko mākslas centrā.

Lekcijas sniegs Krievijā labi zināmais, vairāku starptautisko mediju radošais direktors Dmitrijs Barbaneļs, bijusī Latvijas izglītības un zinātnes ministre Mārīte Seile un neatkarīgais žurnālists Oļegs Ignatjevs.

Lekcijas sadalāmas trīs interešu blokos: radošums un ideju brīvība, brīvība un atbildība bērnu izglītībā, neatkarīgā žurnālistika un vārda brīvība.

Sarunu festivāla "Lampa" un radošo industriju organizācijas “Heyday” rīkotais pasākums norisināsies meet-up formātā -  tā būs neformālā tikšanās, kur ikvienam būs iespēja uzdot jautājumu, piedalīties diskusijā, kā arī apmainīties ar kontaktiem ar citiem pasākuma dalībniekiem. Tā būs arī lieliska izdevība klātienē apskatīt sešus oriģinālus Marka Rotko darbus, kuri iepriekš Latvijā nav bijuši izstādīti.

Dmitrijs Barbaneļs ir viens no vadošajiem radošajiem profesiju pārstāvjiem Krievijā, kurš strādājis pie vairāku žurnālu dizainiem un maketiem, piemēram, Esquire, Citizen K, «Секрета фирмы», «Вокруг Света». Dibinājis dizaineru kvalifikācijas celšanas programmu  “Masterskaja”, kā arī sadarbībā ar interneta platformu "Yandex" – dizaina projektu platformu “Campus”. Šo projektu galvenais mērķis ir jaunās dizaineru paaudzes izglītošana, izceļot ne tikai prasmi darīt, bet arī analītiski domāt. 

Par neatkarīgo žurnālistiku, diskusiju kultūru un žurnālista brīvību un atbildību lekciju sniegs neatkarīgs žurnālists Oļegs Ignatjevs, kurš ir LTV7 sabiedriski politiskā raidījuma “Točki nad i” vadītājs. Raidījuma mērķis ir sniegt konkrēta notikuma vai problēmas dziļu analīzi, kā arī atrast iespējamu risinājumu, aicinot iesaistīties diskusijā visas iesaistītās puses. Oļegam Ignatjevam ir liela darba pieredze kā neatkarīgam žurnālistam presē, radio un televīzijā.

Trešā lektore sarunu festivāla "Lampa" iesildošajā pasākumā būs Mārīte Seile, bijusī Latvijas izglītības un zinātnes ministre, kura runās par brīvību un atbildību izglītības sistēmā. Profesionālajā karjerā Seile veidojusi un vadījusi daudzveidīgas izglītības reformu programmas un organizācijas, kā arī strādājusi vadošos amatos biznesa sektorā. Pirms ministres amata iegūšanas Mārīte Seile vadīja NVO “Iespējamā misija”, kas ir starptautiska tīkla "Teach for All" dalībniece.

Mārīte Seile savā uzrunā pievērsīsies vienam no skolas galvenajiem uzdevumiem – veidot un nostiprināt bērnos un jauniešos vēlmi un prasmi analizēt notikumu cēloņus un uzņemties atbildību par savas rīcības sekām.

Otrais sarunu festivāls "Lampa" notiks 1.- 2. jūlijā Cēsu pils parkā. Tā ir platforma, kur brīvā, nepiespiestā gaisotnē ikviens var apmainīties ar idejām un viedokļiem, satikt interesantus cilvēkus un cieņpilni diskutēt.

Galvenais festivāla mērķis ir stiprināt demokrātijas, diskusiju un cieņpilnu sarunu kultūru Latvijā. Tāpat kā festivālā, ieeja pasākumā par brīvu.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti