Dienas ziņas

Jēkabpilī notiek mākslas plenērs

Dienas ziņas

Ogu audzētājiem palīdz skolēni

Cēsīs notiek sarunu festivāls "Lampa"

Sarunu festivālā Cēsīs kopj diskusiju kultūru

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 7 gadiem un 11 mēnešiem.

Vairāk nekā 250 runātāju no visas Latvijas divu dienu garumā uzstājas Cēsīs otrajā sarunu festivālā “LAMPA”. Tās ir sarunas un diskusijas par valstiski svarīgiem jautājumiem, kas mudina iedzīvotājus būt aktīviem viedokļu līderiem, vienlaicīgi attīstot sarunu kultūru. Festivāla ideja aizgūta no līdzīgiem pasākumiem Ziemeļvalstīs un Latvijā, festivāla organizēšanā piedalās vairāk nekā 80 nevalstiskās, privātās un valsts pārvaldes organizācijas.

Divas dienas Cēsu viduslaiku pils parka teritorija pārtop par platformu sarunai ar domu stiprināt demokrātijas un cieņpilnas sarunāšanās kultūru Latvijā. Sarunu festivāls “Lampa” ir vērsts uz sabiedrības līdzdalības palielināšnu, brīvā formā diskutējot par dažādām valsts norisēm. Izglītība, enerģētika, tiesiskums un dzimuma līdztiesība ir tikai daži no valstiski aktuālajiem tematiem, kurus apspriež festivāla dalībnieki. Festivāls “Lampa” nav tikai parunāšanās, uzsver organizatori, jo apmeklētājiem iespēja izzināt dažādus iztektā vārda formātus.

“Mēs varam sarunāties ļoti daudzos veidos. Tās ir klasiskās lekcijas, tās ir praktiskās darbnīcas un semināri, kur cilvēki paši sev var gūt kādas prasmes. Kā, piemēram, labāk sarunāties, kā argumentēt, kā neuztraukties pirms publiskas uzstāšanās,” tematiku ieskicē festivāla direktore Ieva Morica.

Līdztekus diskusijām izveidota arī īpaša kultūras programma, kurā cēsnieki dalās pieredzes stāstos par savu piederību un identitāti. Savukārt sajūtu izrāde “Robežas”  festivāla viesiem ļauj iepazīt pilsētu un tās iedzīvotājus ar aizklātām acīm. Pārkāpt robežas ir izaicinājums kā dalībniekam, tā stāstniekam, pārliecināta ir režisore Krista Burāne, jo satiekot svešinieku, svarīgi kā saruna tiek uzsākta:

“Šis ceļojums ir stāsts par to, ka pasaule, kuru mēs neredzam, varbūt ir daudz spilgtāka, daudz dzīvāka un daudz atvērtāka, brīvāka un uzticības pilnāka nekā tā, kurā mēs dzīvojam ar atvērtām acīm.”

“Tas var būt emocionālas, ģeogrāfiskas, fiziskas robežas, kuras mēs pārkāpjam. Pilnīgi katram cilvēkam ir bijušas šadas situācijas, pilnīgi noteikti, katra dzīvē un tad šoreiz mēs aicinām cēsniekus par tām pastāstīt,” saka Lelde Prūse - viena no festivāla organizatoriem

Kopskaitā festivāla programmā iekļauti 150 dažāda formāta pasākumi no nopietnām diskusijām līdz pat izklaidējošām dejām un dziesmām.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti