Rīta Panorāma

Helsingborgas koris dzied Ziemeļu un Baltijas valstu dziesmu svētkos

Rīta Panorāma

Laika ziņas

Telefonintervija ar Rutu Bembergu

Rundāles pils rožu dārzs atzīmēs desmitgadi

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 8 gadiem un 11 mēnešiem.

Rundāles pils Dārza svētkos 27.jūnijā tiks atzīmēti desmit gadi, kopš dārzā iestādīta pirmā roze.

„Desmit gadi ir pietiekoši ilgs laiks, lai veidotos pieredze kopšanas specifikā, kā arī jaunas atziņas par rožu dārza koncepcijas izmaiņām. Rožu dārza desmitgade ir kā pierādījums un apliecinājums tam, ka esam izturējuši un, neskatoties uz salā cietušo stādu zaudējumiem, esam guvuši pieredzi un izveidojuši īstu rožu muzeju,” stāsta pils ansambļa nodaļas vadītāja Lauma Lancmane

Svētku laikā (sākums plkst. 14) tiks sniegta plaša informācija par rožu dārza attīstības vēsturi. Tā būs ne tikai Laumas Lancmanes un Dainuvītes Brūveres prezentācija, bet visas dienas garumā tiks demonstrēti dažādi video, audio u.c. veida materiāli par rozēm.

Ikviens interesents aicināts piedalīties orientēšanās spēlē "Iepazīsti Rundāles pils dārzu", kuras akcents būs rožu dārzs un citas vietas, kas dažu gadu laikā dārzā piedzīvojušas pārmaiņas.

Visas dienas garumā būs iespēja iemēģināt roku dažādās radošajās darbnīcās un tirdziņā. Pils pirmā stāva vestibilā būs skatāma Bauskas mākslas skolas audzēkņu izstāde, bet zālājā pie dīķa AVANT un "Ferrus" piedāvās iespēju piedalīties veiklības braucienos.

Svētku rīkotāji sola, ka programma būs saistoša kā pieaugušajiem, tā bērniem un jauniešiem. Rokoko laikmeta gaisotnē varēs iejusties, vērojot vēsturisko rekonstrukciju “Galantas izklaides dārzā 18. gs. gaisotnē”, bet biedrības "Teātris IN" izpildījumā bērni varēs vērot izrādes "Vinnijs Pūks un draugi" un "Mazais princis un roze", kā arī vizināties karuselī, kas atradīsies Rotaļu bosketā, līdzās vēsturiskajām šūpolēm.

Jauniešu mūzikas grupa “Without Borders” un šlāgergrupa „Aldis Rullis un Linita” sniegs prieku ausīm, bet acis priecēs Rundāles un Bauskas novadu deju kolektīvu priekšnesumi, kā arī seno deju grupa „Magnolia” (Cēsis).

Koncertprogrammas izskaņā plkst. 22.30 čellu trio "Melo M" piepildīs dārzu ar brīnumainām stīgu instrumentu skaņām. Svētku izskaņā ikviens ir aicināts piedalīties kopīgā dārza izgaismošanā, strūklakas baseinos ievietojot peldošās sveces.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti