Dienas ziņas

Pasaule piemin, Spānija sēro

Dienas ziņas

Latvijas spēka zīmes – jelgavniekiem

Vēsturisko burinieku festivāls Rīgas svētkos

Rīgas svētkos interesentus priecē vēsturiskie burinieki

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 6 gadiem.

Ielu mūzikas dienas, kanāla regate, diennakts basketbola turnīrs un citi jautri pasākumi rīdziniekus gaida sestdien un svētdien. Bet jau piektdien, 18.augustā, Ķīpsalā pie jahtkluba bija sastājušies vēsturiskie burinieki, kas gan vizināja pasažierus, gan gatavojās rītdienas parādei.  

Hercoga Jēkaba laika burinieka apkalpei piektdien darba pilnas rokas – pa Daugavu vizināties gribētāju ir daudz. Burinieka ,,Libava” kapteinis Anatolijs Molokonos stāstīja, ka visvairāk viņam patīk vizināt bērnus – viņi mirdzošām acīm klausās stāstus par pirātu dārgumiem.

“Mēs izdomājām tādu spēli – izejam Lielupē, atrodam pudelē ieliktu karti, pēc kartes meklējam salu. Iepriekš es uz salas ieroku kasti ar dārgumiem, parasti tās ir šokolādes zelta monētiņas. Bērni ar kompasiem iet un meklē dārgumus, un atrod arī,” stāstīja kapteinis.

Ostas svētku programma ir piesātināta notikumiem arī sestdien un svētdien. Starptautiskais Baltijas jūras vēsturisko burinieku festivāls šoreiz Rīgas ostā pulcēs vairāku valstu buriniekus. Līdz šim festivāls ir noticis arī ostas pilsētās - Klaipēdā, Gdaņskā, Ščecinā, Rostokā un citās.

Rīgas brīvostas pārvaldnieks Ansis Zeltiņš pastāstīja, ka “jūrnieki ir ieradušies no dažādām valstīm, tas ir tāds pozitīvs elements iz vēstures un jūrniecības”.

“,,Baltic Sail” Rīgas ostā ir pirmo reizi, viņi ir bijuši daudzās Baltijas jūras valstīs un šoreiz pirmoreiz integrējas Rīgas brīvostas svētkos,” sacīja Zeltiņš.

“Svētkiem osta vienmēr ir gatava!” viņš piebilda.

Sestdien un svētdien cilvēkiem būs iespējams apmeklēt vēsturiskos buriniekus, tikties ar apkalpēm un izbraukt stundu garā braucienā pa Daugavu.

“Sestdienas vakarā būs krāšņākais pasākums Rīgas un ostas svētku ietvaros. Šeit notiks īsta kuģu kauja ar šaušanām, abordāžām, pirātiem. Kuģi, kuri būs palikuši veseli un uzvarējuši, visi izies pie Vanšu tilta parādē,” pastāstīja Rīgas jahtkluba komodors Jānis Grīslis.

Tādējādi svētku laikā apmeklētāji kaut nedaudz varēs iepazīt jūrnieku dzīvi, iejusties Rīgas ostas ikdienā un izjust jūras smaržu.  

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti