Rīta Panorāma

Intervija ar dziedātāju Donu

Rīta Panorāma

Intervija ar Latvijas tiesnešu biedrības prezidentu Juri Siliņu

Rīdzinieki izbauda ziemas priekus

Rīdzinieki bauda ziemas priekus

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 7 gadiem.

Šajā nedēļas nogalē – 15. janvārī - tiek atzīmēta Pasaules sniega diena. Tam par godu visā Latvijā un arī galvaspilsētā norisināsies dažādi pasākumi, kuru laikā cilvēkiem būs iespēja bez maksas iemēģināt slēpes, slidas un piedalīties sportiskās atrakcijās.

Pasaules sniega diena Latvijā tiek atzīmēta jau sesto gadu un, kā atzīst organizatori, tā ar katru gadu  kļūst arvien populārāka.

„Visā Latvijā vairāk nekā 160 vietās, vairāk nekā 75 pašvaldības pieteikušās rīkot pasākumus. Ap 30 000 dalībnieku solās būt,” saka Ivars Bācis, Latvijas Slēpošanas federācijas pārstāvis.

Priecāties par ziemu un pie reizes pasportot ieteicams ne tikai Pasaules sniega dienas laikā, bet arī ikdienā. Galvaspilsētā slēpošanas trašu un slidotavu netrūkst. Viena no pievilcīgākajām vietām ir Biķernieku trase, norāda Biķernieku trases direktors Normunds Lagzdiņš:

„Mums ir iekārtota slēpošanas trase - lielās trases garums ir 4,9 km, un ir mazais aplītis, kurš ir 2,3 km gan priekš klasiskā soļa, gan arī slidsoļa. Slēpošanas trase ir par velti. Pa to nekas nav jāmaksā. Ja ir nepieciešams slēpošanas inventārs, tas ir jānomā.”

Trase katru dienu ir atvērta no sešiem rītā līdz vienpadsmitiem vakarā.

Vēl viena vieta, kur Rīgā iespējams izbaudīt ziemas priekus ir vecais izgāztuves kalns Deglava ielā. Tiesa, šeit šļūkt ar ragavām un braukt ar slēpēm no kalna var tikai tad, ja gaisa temperatūra ir zem nulles. Ja būs plusos, tad kalns apmeklētājiem būs slēgts. Toties tā pakājē darbojas slēpošanas trase.

„Ļoti patīk šajā trasē. Pirmo reizi tagad esam. Mums skolai ir iedalīts laiciņš un varam pa brīvu ar bērniem kopā slēpot un izbaudīt kaut drusciņ priekus,” stāsta  Ilze. Ieva nākamreiz gribētu sarunāt, lai no kalna varētu laisties  ar gumijas riņķi, lai bērni to izbaudītu, brauktu arī pašas.

Uzvaras parkā Pārdaugavā bezmaksas slēpošanas trasē slēpo 77 gadus vecais Visvaldis: „Es esmu dzimis cēsnieks, uzaudzis uz slēpēm, un tad, kad es nokļuvu Rīgā, tad man bija ļoti lielas problēmas, ka te viss tik līdzens ir. Šī trase ir Dieva dāvana. Rītā vai vakarā varu nobraukt savus kilometrus, man norma ir 10 kilometri.”

Tie, kas ar slēpošanu ir uz jūs, laipni aicināti apmeklēt kādu no pilsētas bezmaksas slidotavām. Viena no tām atrodas pie Kongresu nama.

„Tie, kas nāk ar savām slidām, var visu dienu par velti slidot. Ledus ir labs, mākslīgais. Visu laiku turam to aukstumā, ja arī ir plusos, var nākt slidot. Regulāri tīrām un lāpām ciet bedrītes, ja rodas,” stāsta  slidotavas darbinieks Rolands.

Slēpošanas trases vai slidotavas galvaspilsētā izveidotas daudzos mikrorajonos. Katram tikai jāatrod sev tuvākā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti