Paralimpiskajiem čempioniem velta pastmarku bloku

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 7 gadiem.

Latvijas Pasts (LP) pirmoreiz izdevis pastmarku bloku, kas veltīts paralimpiskajiem čempioniem – Riodežaneiro 2016.gada septembrī notikušo 15. vasaras paralimpisko spēļu medaļu ieguvējiem no Latvijas Diānai Dadzītei, Aigaram Apinim un Edgaram Bergam.

Pastmarku prezentācija plānota 15.novembrī plkst.11 Satiksmes ministrijā, savukārt pastmarku bloka pirmās dienas zīmogošana jau no plkst.8 līdz 19 risināsies Rīgas 50.pasta nodaļā t/c Origo, Stacijas laukumā 2.

Jauno pastmarku bloku veido trīs pastmarkas, no kurām katra veltīta vienam Riodežaneiro vasaras paralimpisko spēļu medaļniekam – zelta medaļas ieguvējai šķēpa mešanā un bronzas medaļas ieguvējai diska mešanā D.Dadzītei, zelta medaļas ieguvējam diska mešanā A.Apinim un bronzas medaļas ieguvējam lodes grūšanā E.Bergam.

Katras pastmarkas nominālvērtība ir € 0,50, kas atbilst vienkāršas B klases vēstules nosūtīšanas izmaksām Latvijas teritorijā. Pastmarku bloka tirāža ir 30 000 eksemplāru, bet vienlaikus ar pastmarkām izdotās speciālās aploksnes tirāža – 1500 eksemplāru. Pastmarku bloka un aploksnes dizaina autors ir mākslinieks Ģirts Grīva.

Vasaras paralimpiskās spēles Brazīlijas pilsētā Riodežaneiro risinājās 2016.gada septembrī, un Latviju tajās pārstāvēja 11 sportisti sešos sporta veidos. Bez godalgotajām vietām Latvijas paralimpiskās vienības sportisti izcīnīja arī vienu piekto un vienu sesto vietu.

Paralimpiskās spēles ir starptautiskas daudzu sporta veidu sacīkstes, kurās piedalās sportisti ar fiziskiem traucējumiem. Spēles tiek organizētas ik pēc četriem gadiem un iedalās ziemas un vasaras spēlēs: tās notiek tajā pašā valstī, kur attiecīgajā gadā risinās olimpiskās spēles. Paralimpisko spēļu rīkotāja ir Starptautiskā Paralimpiskā komiteja (IPC). Pirmās vasaras paralimpiskās spēles notika Romā (Itālija) 1960.gadā.

Nākamais filatēlijas izdevums plānots 2016.gada 17.novembrī.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti