Nacionālajā Botāniskajā dārzā Salaspilī zied peoniju kolekcija

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 11 gadiem un 4 mēnešiem.

Nacionālajā Botāniskajā dārzā Salaspilī uzzidējusi peoniju kolekcija. Atsevišķu sugu peonijas jau sākušas ziedēt maijā, bet šobrīd vērojamas visplašākās peoniju grupas.


Nacionālā Botāniskā dārza kolekcijā ir 140 peoniju dažādības. Atsevišķas agri ziedošās sugas noziedēja jau maijā. Pašlaik zied visplašākā peoniju grupa – pienziedu peonijas šķirnes.

NBD ekspozīcijās var vērot piecas peoniju grupas: vienkāršās peonijas, puspildītās un japāņu tipa peonijas, anemoņu tipa un pildītās peonijas. Peonijas dažkārt tiek pieskaitītas tā saucamajām sliņķu kultūrām, jo labos apstākļos var netraucēti augt un ziedēt desmitiem gadu.

19. jūnijā, stādu gadatirgus laikā, pulksten 12:00, Botāniskajā dārzā notiks tematiska ekskursija, kuru vadīs Lakstaugu floras nodaļas asistente Ilma Nereta. Tās laikā būs iespēja uzzināt vairāk par peoniju šķirnēm, stādīšanu un kopšanu.

Botāniskā dārza oranžērijā zied kaktusi. Kaktusu kolekcija ir bagātīga - vairāk nekā pieci simti dažādību no 97 ģintīm. Vieni no lielākajiem, krāšņākajiem ziediem kaktusu dzimtā pieder selenicerejiem jeb mēness kaktusiem. Taču šos ziedus redzēt izdodas reti. Neparastie kaktusi ar gariem, slaidiem, ložņājošiem stumbriem uzzied tikai naktī. Ziedi ir mēness krāsā un var sasniegt pat 30 centimetru diametru. Tie atveras ap pusnakti un no rīta jau ir novītuši. Šogad oranžērijā bagātīgi zied mēness kaktuss Selenicereus kunthianus, kuru tautā sauc par „Nakts princesi”.
Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti