Panorāma

RD opozīcijas pieprasījumus neatbalsta

Panorāma

Starptautiskā meklēšanā 400 Latvijas iedzīvotāju

LTV top jauns seriāls

LTV top jauns seriāls: poļu literatūra latviešu mērcē

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 8 gadiem.

Poļu literatūras meistardarbs latviešu mērcē 13 nedēļas Latvijas Televīzijas ekrānos. Šādi īsumā raksturojams jaunais Latvijas Televīzijas seriāls “Māja pie ezera”, kas ēterā parādīsies rudenī.

Viena no pirmajām 13 sēriju seriāla “Māja pie ezera” epizodēm top boulinga zālē, bet jau līdz ar vasaras sākumu filmēšanas grupa pārvāksies uz suitu zemi.

„Tur bija tāda ļoti skaista, forša dzīve, sulīga katoļu līnija, un mēs ar [režisoru] Armandu [Zvirbuli] domājām, kur to varētu iedzīvināt. Alsunga bija vienkārši perfekts atradums ar absolūti lielisko priesteri Andri Vasiļevski. Mēs aizbraucam, sakām: „Mēs te tādi no televīzijas atbraukuši, gribam filmēt!” Viņš saka: „Nu, ļoti labi, ka tā! Nāciet šurp!”” stāsta seriāla „Māja pie ezera” producente Arta Ģiga.

„Stāsta plūdums ir ļoti dinamisks. Viena sērija: tās ir 50-60 epizodes, trešdaļa Rīga, divas trešdaļas lauki. Lauki mums ir suitu novads. Tur vēl nāk visa suitu dzīvesziņa, valoda, tradīcijas kā raibu raibais kamolītis,” piebilst seriāla „Māja pie ezera” režisors Armands Zvirbulis.

Atšķirībā no ikdienas seriāliem, kur sērijas garums ir aptuveni 25 minūtes, katra “Māja pie ezera” epizode būs kā neliela filma – 50 minūšu garumā.

Attiecīgi arī aktieri sapulcināti teju visi. Proti, galvenajās lomās – Sandra Kļaviņa, Katrīne Pasternaka, Artūrs Skrastiņš, Andris Keišs un vēl daudzi citi - scenārijā parādās 70 lomu un vēl ap 100 epizožlomu.

„Viņi ir mīlulīši, viņi skrien starp mēģinājumiem, viņi atprasās no teātra, ziedo savu brīvo laiku,” atzīst Zvirbulis. Savukārt pašu režisoru slavē Ģiga. „Piekrita [strādāt], jo [Armands] ir brīnišķīgs režisors. Viņi ir priecīgi strādāt ar Armandu. Bija pat tādi aktieri, kas teica, ka viņi pie Armanda nakts vidū nākšot filmēties,” norādīja Ģiga.

Sižeta līniju filmas veidotāji neatklāj, lai neizbojātu skatīties prieku, bet īsumā - “Māja pie ezera” ir gaiša melodrāma par sievietēm trīs paaudzēs. Neierasti – tik pat kā bez negatīvajiem tēliem.

 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti