Kultūra

Tango un basku mūzika akordeona skaņās Daugavpilī ievada jau ceturto "Muzikālo augustu"

Kultūra

Sāks 200 gadus vecās Krustpils luterāņu baznīcas torņa un jumta remontu

Jaunpiebalgas "Lielkrūzēs" uz ikgadējo saietu pulcēsies Latvijas dziesminieki

«Lielkrūzēs» atkal dziesmas, dzeja, meditācija

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 7 gadiem.

Nedēļas nogalē Jaunpiebalgā uz ikgadējo saietu pulcēsies Latvijas dziesminieki. Koncertos uzstāsies gan pieredzējušie dziesminieki, gan arī vēl nedzirdēti jauni mākslinieki. Savukārt atsevišķā dzejas programmā brīvā dabā varēs klausīties Latgales dzejnieku lasījumus. Šogad Lielkrūžu pakalnos tiks degti arī ugunskuri un veidotas uguns skulptūras, kā arī noritēs dažādas radošās darbnīcas, kurās varēs piedalīties gan dziesminieki, gan apmeklētāji.

Kā ierasts, dziesminieku saieta laikā Jaunpiebalgā šogad uzstāsies jau labi zināmie dziesminieki sestdienas lielkoncertā "Tēva dubļi sidraboti". Pasākuma organizators un dziesminieks Uldis Kākulis, aicinot uz pasākumu sola, ka tā ir vieta, kur iegūt gara spēku visam gadam:

"Tā ir gan saplūšana ar dabu, gan emocionālais lādiņš; atmosfēra ir tikpat jaudīga kā Dziesmusvētkos, sajūta pat ir dabiskāka un tīrāka."

Piektdienas nakti ievadīs "Dainu meditācija" Ievas Bērziņas vadībā, kurai sekos sadziedāšanās pie ugunskuriem. Savukārt sestdien vairākas aktivitātes saieta laikā būs saistītas arī ar dzeju. Vienā no koncertiem savu jaunradi prezentēs meistarklases “Dzejnieka un dziesminieka satikšanās" dalībnieki, atskaņojot saieta laikā tapušās dziesmas. Tāpat dienas garumā skanēs dzejas lasījumi un Latgales dzejnieki prezentēs grāmatu “Latgales sirdspuksti", redaktore Zanda Arnicāne stāsta:

"Grāmata iznāca pērn, tajā apkopoti 100 Latgales dzejnieku un 50 fotogrāfu darbi.  Šie cilvēki ieradīsies "Lielkrūzēs", stāstīs par sevi, lasīs savu dzeju. (..)

Atsevišķā koncertā ik gadu klāt pulcējas arī jauni un vēl plaši neiepazīti mākslinieki. Šogad uz šīs skatuves kāps gan Alise Sedola, gan Anna Zobena, Edīte Punka, Reinis Jaunais, grupa "Ritriti" un virkne citu jauno dziesminieku.

"Liels prieks par viņiem - ir kur augt, lai nonāktu līdz punktam, kad ir ko teikt. Vēl daudzi taustās, meklē savu vēstījumu. Mana sajūta - caur šo vēstījumu tautai tieks iedots spēks, mugurkaula sajūta, lai jusots stipri, droši, mīlētu savu zemi" saka Kākulis.

Septītais Latvijas dziesminieku saiets noritēs no 5. līdz 7. augustam dabas saimniecībā "Lielkrūzes" Jaunpiebalgā. Saieta laikā apmeklētāji varēs ne vien sadziedāties, bet arī darboties radošajās darbnīcās - apgūt stabuļu gatavošanu un pirtszinības vai piedalīties Latvijas Dabas muzeja putnu balsu un pļavas ziedu darbnīcā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti