Latvijas Pasts velta pastmarku Markam Rotko

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 10 gadiem un 7 mēnešiem.

25.septembrī Latvijas Pasts organizē pirmās dienas zīmogošanu un prezentāciju pastmarkai, kas veltīta vienam no 20.gadsimta nozīmīgākajiem gleznotājiem – Daugavpilī dzimušajam pasaulslavenajam ebreju izcelsmes gleznotājam Markam Rotko.

Pastmarkas „Marks Rotko” nominālvērtība ir 0,60 Ls un 0,85 eiro, kas atbilst vienkāršas A klases vēstules nosūtīšanai uz jebkuru pasaules valsti. Pastmarkas tirāža ir 30 000 eksemplāru, savukārt pirmās dienas aploksnes izdotas 1500 eksemplāru tirāžā.

Mākslinieces Līgas Čibles veidotajā pastmarkā attēlots gleznotāja Marka Rotko portrets un minētas gleznotāja dzīves nozīmīgākās pilsētas – Daugavpils un Ņujorka. Savukārt pirmās dienas aploksnē un speciālajā zīmogā redzams Daugavpils Marka Rotko mākslas centra logo, kas izstrādāts krāsu lauku gleznošanas tehnikā – virzienā, kura aizsācējs bija Rotko.

Marks Rotko (1903 – 1970) uzskatāms par vienu no ASV pēckara glezniecības centrālajām figūrām, kurš kopā ar Bārnetu Ņūmenu un Klifordu Stillu pārstāvēja Ņujorkas skolas abstraktā ekspresionisma virzienu. Gleznotājs dzimis Daugavpilī, bet 1913.gadā kopā ar ģimeni emigrējis uz ASV. 1923.gadā Rotko ieradās Ņujorkā, kur sāka apgūt aktiermeistarību pie Maksa Vēbera Mākslas studentu līgā, iepazīstoties ar kubismu un Pola Sezāna daiļradi. Lielu ietekmi uz gleznotāju atstājuši arī vācu sirreālistu Maksa Ernsta un Volfganga Palēna darbi.

Marka Rotko mākslas centrs Daugavpilī tika atklāts 2013.gadā.

Jaunās pastmarkas pirmās dienas zīmogošana paredzēta Daugavpils Marka Rotko mākslas centrā (DMRMC), pastmarkas prezentācijā piedalīsies Latvijas Pasta vadības pārstāvis, Daugavpils domes priekšsēdētāja vietnieks Jānis Dukšinskis, DMRMC vadītājs Aleksejs Burunovs un pastmarkas dizaina autore Līga Čible.

Nākamos filatēlijas jaunumus plānots izdot 5.oktobrī.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti