Rīta Panorāma

Auto vraku liktenis

Rīta Panorāma

Telefonintervija ar Jāni Plepu

Latviešu komiksus pazīst pasaulē

Latviešu komiksus iepazīst pasaulē

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 9 gadiem un 2 mēnešiem.

Latviešu komiksu mākslai ir tikai nepilnu 10 gadu vēsture. Ziemeļu kaimiņi somi komiksus zīmē jau vairāk nekā 100 gadus. Latvijā saikni ar komiksu māksliniekiem pasaulē veido jauni cilvēki no žurnāla "Kuš!".

Annas Vaivares un Zanes Zlemešas izstādi "Noslēpums", kurā apskatāmi oriģināldarbi no grafisko īso stāstu sērijas "Mini kuš!" izdevumiem "Peldbaseins" un "Kolekcionārs", Kalnciema kvartāla galerijā Rīgā atklās 28.februārī. Izstāde būs apskatāma līdz 12.martam.

Kopš 2010.gada komiksu žurnāls "Kuš!" sērijā "Mini kuš!" apkopo latviešu un ārzemju mūsdienu mākslinieku darbus 28 lappušu mazās grāmatās, katru veltot viena autora komiksam, stāsta komiksu žurnāla "Kuš!" redaktore Sanita Muižniece.

Anna Vaivare "Peldbaseinā" ar enerģiskām un spēcīgām guaša un akvareļu krāsām stāsta par vārdā nenosauktu sievieti, kuras ikdiena paiet strādājot peldbaseinā. Zanes Zlemešas "Kolekcionārs" detalizētos zīmējumos stāsta par parastu vīrieti un viņa aizraušanos. No malas nekad nav iespējams pateikt, kurš ir kolekcionārs. Sagadīšanās pēc izrādās, ka šis ir fotogrāfs. Anna Vaivare ir diplomēta arhitekte un šobrīd strādā Rīgā. Kad nav jādomā par arhitektūras objektiem, viņa zīmē komiksus un ilustrē grāmatas. Annas Vaivares darbi bieži lasāmi komiksu antoloģijā "Š!".

Komiksu māksliniece Zane Zlemeša glezno, zīmē, veido grafikas un studē Latvijas Mākslas akadēmijas Grafikas nodaļas maģistrantūrā. Viņa ir piedalījusies grupu izstādēs Eiropā un Japānā, ieguvusi galvenās balvas "KoMASK 2012" zīmēšanas konkursā "Cilvēka figūra" Beļģijā un Latvijas komiksu konkursā "Ķermeņa fabrika" 2014.gadā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti