Kultūras ziņas

Vērienīgākā akvareļu izstāde Latvijas vēsturē

Kultūras ziņas

Teātru un kritiķu attiecību drāma

Krievu izdevums reklamē Latviju

Krievu izdevums «Snobs» reklamē Latviju

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 8 gadiem un 8 mēnešiem.

Snob” ir krievu inteliģences iecienītākais izdevums, kas atpazīstams arī pašmāju “Rīgas Laika” auditorijai. Septembra numura liela daļa veltīta personībām un notikumiem, kas saistīti ar Latviju. Kādēļ “Snoba” autoriem tas šķiet interesanti un kāpēc Rīga izvēlēta par izdevuma prezentācijas svinību vietu, jautājām izdevuma galvenajam redaktoram.

“Pašreizējā situācijā Rīga ir kļuvusi par ļoti svarīgu vietu tā saucamajai kreatīvajai mūsu sabiedrības daļai, kas domā neatkarīgi, veido savu dzīvi bez priekšniecības atļaujas,” stāsta  žurnāla “Snobs” galvenais redaktors Sergejs Nikolajevičs. “Rīga un Latvija šajā gadījumā ir tuvākās ārzemes, svarīgi, ka šeit neformāli eksistē krievu valoda, krievu kultūra, arī sarežģītā Krievijas un Latvijas pagātne, tas viss rada nosacīti, tomēr pietuvinātu sajūtu. Psiholoģiski Latvijā ir komfortabla vide cilvēkiem, kuri vēlas sākt savā dzīvē ko jaunu.''

Apliecinot kultūras un mūzikas valodas saskanīgumu, izcilais vijolnieks Gidons Krēmers un “Kremerata Baltica” ar pašlaik Krievijā vienu no populārākajām aktrisēm Čulpanu Hamatovu, radīja unikālu dzejas uzvedumu. Tajā, līdzās Marinas Cvetajevas dzejoļiem, pirmo reizi krievu valodā skanēja arī Aspazijas dzejas rindas, ko atdzejojusi Olga Pētersone.

“Skumji, ka es nezinu orģinālo valodu, kādā rakstīja šī ģeniālā dzejniece, bet es tā nopriecājos, kad man piedāvāja šeit uzstāties un es saņēmu šos tekstus,” saka aktrise Čulpana Hamatova (Krievija). “Tā tu dzīvo ilgi, ilgi, noveco un nekad nesaskaries ar šādiem radošiem prieka un dziļuma avotiem. Esmu laimīga, ka man bija tāda iespēja ļauties improvizācijas un mūzikas aicinājumam.”

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti