Klajā nāk galda spēle, mudinot jauniešus neieslīgt atkarībās

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 9 gadiem un 5 mēnešiem.

Tiem, kuri vēl nav paspējuši sarūpēt Ziemassvētku dāvanu savām atvasēm, radošu risinājumu piedāvā Valsts policija. Izveidota īpaša galda spēle, kas ne tikai izklaidē, bet arī neuzkrītoši mudina jauniešus atteikties no alkohola, cigaretēm un dažādām narkotiskām vielām.

Galda spēlē “Es saku nē” galvenais ir būt vērīgākam un reaģēt ātrāk par citiem. To var spēlēt no diviem līdz pat desmit cilvēkiem. Spēle ir jautra un rada nepiespiestu atmosfēru, vienlaikus neuzbāzīgi mudinot atturēties no apreibinošo vielu lietošanas.

„Par ko liecina ārvalstu pieredze, viena no efektīvākajām metodēm, kā uzrunāt pusaudzi, ir nevis, kad to dara pieaugušais, vecāks vai pedagogs, bet, ka to dara paši vienaudži. Protams, tas ne vienmēr ir iespējams, līdz ar to tām metodēm ir jābūt gana dažādām. Bet visefektīvāk ir, kad mani kā pusaudzi uzrunā otrs pusaudzis,” klāsta Valsts policijas Prevencijas vadības nodaļas priekšnieks Andis Rinkevics.

Spēli policija plāno izplatīt izglītības iestādēs, bet tā būs pieejama arī veikalos. Papildus policija izveidojusi arī  spēli pašiem mazākajiem “Sivēns lielpilsētā”. Tajā kopā ar vecākiem bērnam jālemj par pareizu rīcību dažādās situācijās. Šī spēle būs pieejama ikvienam Valsts policijas mājas lapā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti