Ķīpsalas izstādē - arī Latgales kulinārais mantojums

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 10 gadiem.

Starptautiskajā izstāžu centrā Ķīpsalā turpinās 21.starptautiskā tūrisma izstāde un gadatirgus "Balttour 2014". Izstāde atklāj jauno tūrisma sezonu un aicina izmēģināt jaunās tūrisma sezonas labākos un izdevīgākos piedāvājumus Latvijā, Baltijā un visā pasaulē.

"Balttour 2014" notiek divās hallēs - "Apceļo Latviju!" un "Atklāj pasauli!". Tajās var apskatīt vairāk nekā 450 stendus, kuros savus aktuālākos piedāvājumus prezentē ap 700 tūrisma uzņēmumu no Latvijas, Itālijas, Izraēlas, Krievijas, Slovākijas, Spānijas, Taizemes, Turcijas, Tunisijas, Ukrainas, Ungārijas, Uzbekistānas, Vjetnamas, Ganas un citām tikpat kolorītām valstīm. Pirmo reizi "Balttour" piedalās dalībnieki no Portugāles un Lielbritānijas, bet pēc vairāku gadu pārtraukuma atkārtoti ieradušies arī tūrisma nozares pārstāvji no Gruzijas. Plānots, ka šogad izstādē piedalīsies liels dalībnieku skaits no kaimiņvalstīm - Igaunijas un Lietuvas.

Kopumā izstādē piedalās vairāk nekā 38 valstu tūrisma aģentūras, operatori, viesnīcas, transporta kompānijas un citi ar tūrismu saistīti uzņēmumi, kas sevi prezentē gan nacionālajās, gan atsevišķu kompāniju ekspozīcijās. Plānots, ka izstādi trīs dienu laikā apmeklēs ap 30 000 interesentu.

Latvijas ekspozīcijā atsevišķs stends veltīts Latgales kulinārajam mantojumam. Latgales stendā var nogaršot un iegādāties Latgales saimnieku sarūpētos gardumus, kā arī Vitebskas apgabala kulināro mantojumu. Izstādē ir lieliska iespēja saņemt jaunus informatīvos materiālus, tajā skaitā projektā BELLA CUISINE ietvaros izdoto brošūru „Latgales reģiona un Vitebskas apgabala kulinārais mantojums”, kas var būt arī kā pavārgrāmata un noderēt saimniecēm virtuvē.

Stenda apmeklētāji var iepazīties ar diviem jauniem gastronomiskajiem maršrutiem „Iepazīsti Dienvidlatgales kulināro mantojumu” un „Iepazīsti Ziemeļlatgales kulināro mantojumu”. Par to parūpējies pērngad decembrī dibinātā biedrība „Latgales kulinārā mantojuma centrs”, kuras mērķis ir iesaistīt un apvienot Latgales novada ēdināšanas sektora uzņēmumus, tūrisma pakalpojumu sniedzējus, mājražotājus, amatniekus, ražotājus, pašvaldības, tādējādi veicinot Latgales kulinārā mantojuma un tradīciju saglabāšanu, kā arī sekmējot nacionālās virtuves attīstību un popularizējot reģionālo produkciju. Mēneša laikā biedrībā iestājās 29 biedri – Latgales novada ēdināšanas sektora uzņēmumi, viesu mājas, atpūtas bāzes, mājražotāji, kas aktīvi darbojas popularizējot Latgales kulināro mantojumu.

„Īstenībā šī ideja biedrības dibināšanai radās pašiem uzņēmējiem un tieši par to man ir liels prieks un gandarījums. Tas nozīmē, ka viņi grib turpināt darbību Latgales kulinārā mantojuma tīklā, attīstīt gastronomisko tūrismu un strādāt Latgales labā!

Jebkura reģiona iepazīšana „izgaršojot” nebūt nav mazāk aizraujoša un informatīva kā dabas skaistuma apbrīnošana vai arhitektūras pieminekļu izpēte,” norāda Tatjana Kozačuka, Latgales reģiona kulinārā mantojuma tīkla koordinatore un biedrības „Latgales kulinārā mantojuma centrs” valdes priekšsēdētāja.

Tieši šogad aprit 10 gadi kopš pirmajiem projektiem kulinārā mantojuma jomā, kā rezultātā Latgales reģions iestājās Eiropas kulinārā mantojuma tīklā. Šobrīd tiek īstenots Eiropas kaimiņattiecību un partnerības instrumenta Latvijas, Lietuvas un Baltkrievijas pārrobežu sadarbības programmas projekts „Kulināro pakalpojumu uzlabošana Latgales un Vitebskas reģionos, pamatojoties uz kulinārā mantojuma koncepciju” (BELLA CUISINE), kura ietvaros tiek īstenots daudz aktivitāšu kulinārā mantojuma popularizēšanai Latgalē un Vitebskas apgabalā. Bet kā viena no galvenajām projekta aktivitātēm ir paredzēta starptautiskā kulinārā mantojuma centra izveide vienā no vēsturiskajām Krāslavas pils kompleksa ēkām. Ir paredzēts, ka šis centrs durvis vērs vaļa apmeklētajiem jau šovasar.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti