Labrīt

Talsos diskusijas par attīstības plāniem

Labrīt

Lepēnas partiju vaino naudas izkrāpšanā no EP; uzsākta oficiāla izmeklēšana

Deviņdesmitie. Savējie atcerēsies: Agnese & Ainars Mielavs

Kalniņš, Mielavs un Agnese - deviņdesmito komēta

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 7 gadiem un 5 mēnešiem.

Lai gan pirmo dziesmu Ainars Mielavs ierakstīja jau 1985.gadā, bet 2016.gadā savus klausītājus priecēja koncertos ar savu jauno projektu “Taurētājiem”, tieši deviņdesmito vidū viņš ir ikonas statusā – “Jauns mēness” ir spožs, kā vēl nekad. Un stāsts ir par 1997.gadu, Imantu Kalniņu, Ainaru Mielavu un Agnesi, un dziesmu „Tā”.

Ainars Mielavs ir arī dīdžejs ietekmīgajā “Radio SWH”, un tam visam klāt nāk arī mūzikas producēšana, Ainaram aizsākot sadarbību ar Imantu Kalniņu, kam ir dziesmu melodijas, bet nav teksta un nav arī savu mūziķu.

Dziesmu pavadījumus Edija Gņedovska studijā ir gatavi iespēlēt “Jauna mēness” mūziķi, dziesmu tekstus Ainars ir gatavs sacerēt. un dažas dziesmas arī pats iedziedāt, vēl tikai jāatrod pārējie solisti.

Tiek izlemts par labu Mirdzai Zīverei, Renāram Kauperam un kādā televīzijas pārraidē ievērotajai jaunajai dziedātājai Agnesei. Te jāpiebilst, ka visi albuma „Par lietām, kuras tā ar nekad nepāriet” ierakstā iesaistītie solisti ImKas (Imanta Kalniņa) mūziku studijā dzied pirmoreiz.

Par spīti tam vai arī pateicoties klišeju trūkumam, deviņu dziesmu albums Imanta Kalniņa mūziku parāda vēl nebijušā griezumā un skan lieliski pat šodien, kad no tā izdošanas ir pagājuši divdesmit gadi.

Bet tolaik lielākos panākumus gūst radio formātam draudzīgā dziesma „Tā”, kurā skan Ainara Mielava un Agneses balsis.

Ar albumu „Par lietām, kuras tā ar nekad nepāriet” Ainara Mielava sadarbība ar „mazo Agnesīti”, kā dziedātāja tika mīļi nodēvēta, nebeidzās – pēc gada izdevniecība „Upe” laida klajā viņas debijas soloalbumu „Samts un smilšpapīrs”, tapa vēl viens albums ar Kalniņa dziesmām – „Es redzēju sapnī”, bet 2006.gadā Agnese piedalās arī Kalniņa „Trešo dziesmu” albuma ierakstā.

Tad Agnese dziedātājas karjeru iepauzē un pasniedz mūzikas nodarbības bērniem, savukārt vēlāk pārceļas dzīvot uz ASV, tomēr arī tik liels attālums nebija par šķērsli Agneses dalībai aizvadītā gada Imantdienās, kur uz Cēsu parka skatuves kāpa arī Renārs Kaupers.

 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti