Kalnciema kvartālā notiks ikgadējais Suitu nakts tirgus

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 6 gadiem.

Ceturtdien, 22.jūnijā, no plkst.16 līdz plkst.23 jau piekto gadu Kalnciema kvartālā notiks Suitu nakts tirgus, kā arī ielīgošanas koncerts. Tā ietvaros uzstāsies Suitu sievas, un no Alsungas novada ieradīsies arī tirgotāji, līdzi vezdami svaigus lauku labumus, amatnieku darinājumus un jāņuzāles.

Suitu nakts tirgus apmeklētājus gaidīs jau no 22.jūnija plkst.16 un darbosies līdz pat plkst.23. Tirgotāji būs parūpējušies par dažādiem lauku labumiem, tajā skaitā pircēji varēs iegādāties tradicionālos Alsungas novada našķus - sklandraušus un koču. Plašā piedāvājumā būs amatnieku izstrādājumi, savukārt dizaineri piedāvās Līgo svinībām nepieciešamos tērpus un aksesuārus. Tirgus neiztiks arī bez jāņuzālēm, ar kurām izrotāt mājas vai kuras iepīt vainagos.

Suitu nakts tirgus koncertā uzstāsies etnogrāfiskais ansamblis "Suitu sievas" kopā ar Alsungas dūdiniekiem, postroka grupa "Daba San", Laima Jansone un Dj Monsta. Koncerta sākums plkst.18.

Etnogrāfiskais ansamblis "Suitu sievas" ir labi pazīstams kā Latvijā, tā ārpus mūsu valsts robežām. Vairākkārt "Suitu sievas" dziedājušas Vācijā, Polijā, Lietuvā, bet 2000.gadā - otrajā Vispasaules folkloriadē Japānā. Kolektīvs aktīvi koncertē un ir atvērts dažādiem projektiem. Piemēram, sadarbībā ar Latvijas Radio kori Sigvarda Kļavas vadībā tapis latviešu komponistu kora dziesmu disks. Dūdu spēle visilgāk tika praktizēta tieši Alsungā. 2014.gadā spēlēšanas tradīcijas tika restaurētas un tiek tālāk nodotas dūdu spēlēšanas meistarklasēs.

Bet jau 10.jūnijā Kalnciema kvartāla tirgū notiks Valmieras diena. Savukārt 17.jūnijā paralēli zemnieku un amatnieku tirgum notiks Latvijas Nacionālā mākslas muzeja izbraukuma darbnīca "Es un Māksla", kuru vadīs māksliniece Diāna Dimza-Dimme.

Pasākuma rīkotāji lūdz ņemt vērā, ka izņēmuma kārtā 24. jūnijā ierastais Kalnciema kvartāla sestdienas tirgus nenotiks.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti