Jauns tūrisma magnēts Daugavpilī būs «Zili brīnumi»

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 8 gadiem.

Šobrīd pēc Rīgas, Cēsīm un Lielvārdes tas jau ir ceturtais zinātniskās izklaides jeb zinātkāres centrs, kur gan bērniem, gan arī jauniešiem un pieaugušajiem ir iespēja piepildīt savu zinātkāri par pasauli, tehnoloģijām un dabas procesiem.

Zinātkāre ir ceļš uz zināšanām, bet zināšanas izskaidro brīnumus, saka šī centra veidotāji. Turklāt tas ir veids, kā iedvesmot nākamos zinātniekus un inženierus, kas spēs radīt inovatīvus produktus un pakalpojumus. Daugavpilij kā pilsētai šis centrs ir vairākkārtīgs ieguvums, jo tiek apsaimniekotas un pielietotas plašās bijušā kinoteātra „Renesanse” telpas, radītas jaunas darba vietas un rosināta tūristu interese.

„Zili brīnumi” - tas nav nejaušs nosaukums nupat Daugavpils kinoteātrī „Renesanse” atklātajam bērnu zinātniskās izklaides jeb zinātkāres centram. Te rosība un bērnu un arī vecāku pārpilnība valda jau no pirmās dienas. Centra vadītājs Vitauts Stočka saka - šī centra uzdevums ir raisīt interesi par zinātni:

“Izzināt lietas, dabas likumus, apgūt fiziku praktiski, ar rokām izmēģināt darbināt to, kas skolā stāstīts, izmantot spēles izziņai, likt palauzīt smadzenes, kāpēc un kā daudz kas darbojas.''

''Tas ir brīnišķīgi – iet kopā ar bērnu, atcerēties skolā mācīto, eksperimentēt. Es domāju, bērni mācīsies ar prieku šīs lietas, kas te ir parādītas,” piebalso kāda apmeklētāja.

Šis centrs, kas ir viens no četriem visā Latvijā, ir vērsts uz konkrētu auditoriju - te visvairāk tiek gaidīti bērnudārzu vecāko grupu un 1.-7. klašu audzēkņi. Darboties un redzēt ir ko, saka viens no četriem šī centra jaunajiem darbiniekiem Jēkabs, jo tieši te var dzimt pirmā ideja kļūt par inženieri:

''Bērnam rodas interese, varbūt pat mājās, šķūnītī sataisīt kaut ko. Man interesantākais liekas tāds kā mūžīgā dzinēja prototips, patīk arī puzles, Ņūtona svārsts.''

Daugavpils pilsētai šis centrs nesis vēl kādu labumu - tiek apsaimniekotas milzīgās un jau labu laiku tik pat kā dīkstāvē stāvošās kinoteātra „Renesanse” telpas, atzīst tā vadītāja Regīna Osmane:

“Ēkai ir 40 gadi, tā tiek virzīta atzīt kā kultūras pieminekli, bet viņa mainās, viņa ir dzīva un tas ir svarīgākais un galvenais. Tas ir komplekss bērniem – atpūta zem jumta.''

Vecā kinoteātra telpas plānots pilnībā pielāgot bērnu zinātniskajai izklaidei un apmācībai, paplašināšanās un attīstība noteikti būs, uzsver centra iniciatora - biedrības "V.I.U.C." valdes loceklis Pauls Irbins, kurš pārliecināts, ka šis centrs kļūs par magnētu arī tūristu piesaistei.

Līdzīgi bērnu zinātnes centri darbojas gandrīz katrā valstī, un tiem ir sava loma, domājot ne tikai par bērnu zinātkāres raisīšanu, bet arī par attīstību, iedvesmojot nākamos zinātniekus un inženierus, kas spēs radīt inovatīvus produktus un pakalpojumus, saka centra veidotāji. Bērni te izbaudīs, ka zinātkāre ir ceļš uz zināšanām, bet zināšanas izskaidro brīnumus.


 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti