Grupa «Labvēlīgais tips»: Citi krāj markas, bet mēs uz skatuves ālējamies jau 24 gadus

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 7 gadiem.

Grupa „Labvēlīgais tips” nākmgad svinēs 25 gadu jubileju. Grupas lipīgās un jautrās dziesmas aizvien sajūsmina klausītājus, kuriem patīk labs humors. Sestdien, 26.novembrī, Latvijas Televīzijas raidījums „Mana dziesma” būs veltīts „Labvēlīgajam tipam”.

Ja nu kādam šī grupa vēl prasa paskaidrojumus – “Labvēlīgais Tips” ir kārtīga latviešu grupa no Rīgas, kas izveidota 1992.gadā. “Labvēlīgais Tips” ir viena no mūzikas un dziesmu tekstu ziņā humoristiskākajām Latvijas grupām.

 „Kā tas viss sākās?  Šeit, televīzijā. Mēs taisījām raidījumiņu jauniešiem. Tolaik paši būdami tuvu tam vecumam. Likās, ka kaut kas pietrūkst - vienas grupas. Un paši izveidojām - aiz skaudības un laiskuma,” atceras grupas līderis Andris Freidenfelds.

„Sākās viss ar "Pirmo prognozi", kas bija 1989., 1990. gadā. Atmoda. Auksti. Mums nebija stilistu. Mēs paši ģērbāmies, paši krāsojāmies un domājām, ko darīt. Tad nāca Tija Auziņa ar piedāvājumu uzspēlēt “Bildēs”. Un patiesībā - no šīs formācijas izveidojās arī “Labvēlīgais tips”” stāsta bijusī „Labvēlīgā Tipa” dalībniece Anda Budļevska.

Tajā laikā grupa spēlēja tās pašas, kurām aizvien šodien visi visi lēkā līdzi – “Alumīnija cūka”, “Džins ar toniku” un “Omnibuss”.

Grupas dalībnieks Normunds Jakušonoks atzīst, ka „Labvēlīgais tips” ir viņa apzinīgā dzīve, viņa dzīves veids un pārliecība.

„Tas ir labs laika pavadīšanas veids. Citi krāj markas, citi čakarējas pa garāžu, izgudro zāles, bet es tā ālējos jau 24 gadus,” Jakušonokam piekrīt Freidenfelds.

Gāja laiks, Budļevska kļuva par māmiņu un “Labvēlīgais Tips” kļuva par izteiktu puiši grupu. Šodien “Labvēlīgā tipa” dziesmu tekstus zina vai katrs latvietis.

„Tas, protams, ir ļoti labi, ka publika zina „Labvēlīgā tipa” dziesmu tekstus, jo pašai grupai tie teksti dažreiz aizmirstas. Un ir bijuši pasākumi, kur mums jāizpilda kāda senāka dziesma, un tad aizskatuves telpā visi sēž un mēģina atcerēties. Katrs pa pantiņam, rindiņai līmējam kopā... Tas jau dod tādu zināmu gandarījumu un prieku kaut ko darīt, ja cilvēkiem patīk tā lieta, ko mēs esam visus šos gadus darījuši,” uzskata grupas dalībnieks un menedžeris Ģirts Lūsis.

Freidenfelds taujāts par dziesmu rašanos, atzīst, ka tās parasti top „skaidrā prātā”: „Kādreiz kāds fragments, kāda driska, braucot mājās no koncerta, varbūt jau esot jautrākā noskaņojumā ir tapusi. Tad tā tiek pierakstīta un tālāk jau - pēc izgulēšanās un zāļu lietošanas tiek radīts pilnais apjoms.”

Šīs grupas koncertos dzied, priecājās un lec līdzi visām dziesmām kā mazs bērns, tā sirmgalvis.

„Savulaik mēs pat pārbaudījām savas dziesmas uz bērniem, jo, ja tā dziesma patīk bērnam - tas nozīmē, ka aizies arī pieaugušajam.

Sava matemātika, protams, ka ir, arī dziesmas rakstot, no tā nevar izbēgt. Ir radošais moments un ir matemātiskais moments. Jāsaliek notis pareizajās vietās un garumos. Tur ir sava veida zinātne,” par dziesmu rašanos stāsta Jakušonuks.

“Labvēlīgajam tipam” nākošajā gadā būs 25 gadu jubileja, kas atkal būs krāšņs šovs ar gaismām, dūmiem un, protams, dejotājām. Visus šos koncertos domā un rada paši “Labvēlīgā tipa” puiši.

„Mēs visu domājam pēdējās pāris nedēļās. Nopietni! Mēs esam ļoti slinki cilvēki, un kad vairs nav kur sprukt un likties - viss tiek izdomāts un darīts. Jo tad ir aizas mala un aiz mums ir Rīga,” joko Freidenfelds.

Lūsis atzīst, ka grupu vieno jautrība: „Mums šad un tad ir tāds teiciens: „brauksim uz to koncertu, bet tad lai pašiem vismaz jautri ir.”’”

Freidenfelds vien ironiski piebilst, ka „Labvēlīgais tips” ir tautas deju ansamblis vai lietišķās mūzikas ansamblis.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti